Moduļu kopa “Datortīklu apkalpošana” un “Datorsistēmu un datortīklu lietotāju atbalsts”

Izglītības programmas nosaukums:Moduļu kopa “Datortīklu apkalpošana” un “Datorsistēmu un datortīklu lietotāju atbalsts”

Mācību ilgums:

  • Kopējais stundu skaits: 212
  • Teorija: 72
  • Praktiskais darbs: 140

Programmas īstenošanas veids: Klātiene, Ogres tehnikums

Prasības iepriekšējai izglītībai: Vispārējā vidējā izglītība vai profesionālā vidējā izglītība.

Priekšzināšanu līmenis: Dalībniekam jāpārzina dators, jāspēj organizēt, pārsūtīt savus un lejupielādēt viņam nosūtītos failus, jāpārvalda tīmekļa pārlūkprogrammas (piemēram, Google Chrome).

Mācību programmas mērķis:

  • Datortīklu apkalpošana – sekmēt izglītojamo spējas izveidot, uzturēt, konfigurēt un apkalpot lietotāju kontus viena datora vai mazas sistēmas līmenī, kā arī uzkrāt un apkopot informāciju par problēmsituācijām.
  • Datorsistēmu un datortīklu lietotāju atbalsts – sekmēt izglītojamo spējas sniegt tehnisko atbalstu lietotājiem ar dažādiem zināšanu līmeņiem, pielietojot lietojumprogrammatūras iespējas.

Mācību programmas saturs: 

  1. Lietotāju kontu izveidošana un uzturēšana viena datora vai mazas sistēmas līmenī. (Datu glabāšanas kārtība, datu aizsardzības nosacījumi. Drošas informācijas glabāšanas nozīme un personas datu aizsardzība.)
  2. Datortīkla iestatījumu un servisu apkopošana un konfigurēšana. (Datortīkla testēšanas metodes, bojājumu iespējamās kļūdas un to novēršanas veidi. Datortīkla bojājumu un konfigurēšanas iestatījumi.)
  3. Datņu sistēmu apkalpošana. (Datortīkla arhitektūra, datņu (failu) sistēmas. Disku slēgumu drošība.)
  4. Datorsistēmas un datortīkla problēmsituāciju uzraudzīšana un diagnosticēšana. (Informācijas atlases un analīzes metodes, izmantojot informācijas dokumentēšanas rīkus. Servisa pārvaldības sistēmu darbības pamatprincipi.)
  5. Datortīklu drošības nodrošināšana. (Droši paņēmieni datortīklu fizisko un loģisko drošībai. Datortīklu fizisko un loģisko drošības nepieciešamība.)
  6. Informācijas rezerves kopijas veidošana vienam datoram vai mazai sistēmai. (Datu glabāšanas un apmaiņas, datu aizsardzības organizēšanas kārtība. Drošas informācijas glabāšanas nozīmes nepieciešamība.)
  7. Tehniskā atbalsta sniegšana lietotājiem. (Datora komponentes, to lomu datora darbībā. Perifērijas un tīkla iekārtas. Lietojumprogrammatūras lietošanas iespējas. Datora uzbūve un funkcionēšana. Lietojumprogrammatūras lietošanas atbilstību.)
  8. Lietotāju konsultēšana ar dažādiem zināšanu līmeņiem. (Iekārtu un komponenšu uzbūve. Svarīgākās darbības un apkalpošanas rīki. Uzturēšanas prasības saskaņā ar ražotāja dokumentāciju. Iekārtu un komponentu apkalpošanas un uzturēšanas darbu nozīme.)
  9. Lietotāju informēšana par būtiskām izmaiņām datortehnikas, datorsistēmas vai datortīkla darbā. (Komunikācijas līdzekļi informācijas nodošanai. Būtiskas izmaiņas datortehnikas, datorsistēmas vai datortīkla darbā.)

Materiāltehniskais nodrošinājums: Nav prasības materiāltehniskajam nodrošinājumam.

Mācību norise:

Otrdienas, ceturtdienas, plkst. 17:00-19:50

Sestdienas, plkst. 08:45-16:55

Pedagogs: Viktors Ceiruls, Aļona Lukašenoka

Iegūstamais izglītības dokuments: Apliecība par moduļa apguvi

Mācību maksa no dalībnieka: EUR 354.86

Pieteikšanās: Platformā STARShttps://stars.gov.lv/programma/73

Kontaktpersona: Ineta Grīna, tālrunis 29127832, e-pasts: ineta.grina@ovt.lv