Projekts "Ikšķiles novads kadrā" noslēdzas ar izstādi - Ogres tehnikums

Projekts "Ikšķiles novads kadrā" noslēdzas ar izstādi

Ogres tehnikumā (OT) šodien atklātajā izstādē varēs apskatīt praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā" tapušās fotogrāfijas.

Pagājušajā gadā no 24. līdz 26.novembrim 15 jaunieši piedalījās OT organizētajā praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā", kura laikā tehnikuma pasniedzēju vadībā apguva teorētiskos un praktiskos pamatus fotogrāfijas radīšanā un apstrādē, kā arī veica radošus uzdevumus.

Izstādē apskatāmi projekta dalībnieku darbi gan no plenēra Ikšķiles novadā, gan praktiskā darba OT foto studijā.

OT audzēkņu pašpārvalde piedalījās Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātajā jauniešu projektu konkursā, kurā ieguva 500 eiro finansiālu atbalstu savam projektam.

"Tā bija Ogres tehnikuma audzēkņu pašpārvaldes iniciatīva – palīdzēt Ikšķiles novada jauniešiem apgūt praktiskas iemaņas fotomākslā. Lai to īstenotu, organizējām trīs dienas ilgu praktisku foto semināru. Izrādījās, ka rudenīgie laika apstākļi bija tikai ieguvums radošajā procesā savdabīgu foto efektu radīšanā. Paldies visiem jauniešiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un piedalījās šajā projektā. Ceru, ka tas visiem dalībniekiem bija grandiozs piedzīvojums, un pedagoga Laura Kalniņa vadītās nodarbības dos ierosmi turpmākajām radošajām izpausmēm," izstādes atklāšanā teica projekta vadītāja, OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradusies Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Dace Kļaviņa un Ikšķiles novada pašvaldības Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.

Ikšķiles novada pašvaldība pirms vairākiem gadiem uzsāka aktīvu darbu jaunatnes jomas attīstībā. Jau trešo gadu pašvaldība pēc Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītājas Agneses Jankunas iniciatīvas organizē Jauniešu projektu konkursu, par kuru jaunieši izrāda arvien lielāku interesi.

"Pašvaldību priecē un rada gandarījumu jauniešu izpratne, ka viņi var kaut ko darīt ne tikai savā, bet arī sabiedrības labā. Projekts "Ikšķiles novads kadrā" pierāda, ka jauniešiem ir lokālpatriotisma jūtas un viņi vēlas popularizēt savu novadu. Jauniešiem savos darbos izdevies niansēti parādīt lietas pavisam citā gaismā, kā mēs to ikdienā esam pieraduši redzēt. Tā ir mākslas iespēja likt cilvēkam paraudzīties uz lietām citādāk. Paldies Ogres tehnikumam par radīto iespēju mūsu novada jauniešiem ļaut izmantot tehnoloģijas un pedagogu profesionālās zināšanas, gūt vērtīgu pieredzi un prasmes, kas noderēs gan profesionālajā, gan hobija līmenī," sacīja D.Kļaviņa.

Projekta dalībnieki saņēma Ikšķiles novada pašvaldības Pateicības par dalību Ikšķiles novada jauniešu projekta konkursa ietvaros īstenotajā projektā "Karjeras atbalsta seminārs "Ikšķiles novads kadrā"", kā arī piemiņas veltes.

D.Kļaviņa pasniedza Pateicību arī OT direktorei Ilzei Brantei, OT direktores vietniecei kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armandai Auziņai un Dizaina un mākslas nodaļas pedagogam Laurim Kalniņam.

Tā nav nejaušība, ka izstādes atklāšana notika vienā dienā ar OT Gada balvas mākslā un dizainā "Lāpsta 2017" ceremoniju, jo projekta dalībnieki saņēma balvu "Čaklā lāpstiņa" nominācijā "Ikšķiles foto kadra meistari".

Par "Čaklās lāpstiņas" balvas ieguvējiem kļuva: Agnese Ločmele, Haralds Rūsiņš, Estere Terēze Valtere, Ralfs Meilerts, Krista Evita Damkevica, Krista Undīne Skutele, Annija Debesniece, Kristina Vjatera, Sabīne Reinfelde, Mairis Balodis, Jūlija Guļbinska, Lote Kivilande.

 

Pašlaik izstāde apskatāma Ogres tehnikums II stāva vestibilā, bet tā ir ceļojošā izstāde un ar to varēs iepazīties arī citviet Ikšķiles novadā.