OT audzēkņi lepojas ar savu mācību iestādi un profesiju - Ogres tehnikums

OT audzēkņi lepojas ar savu mācību iestādi un profesijuIzglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) izsludinātajā konkursā jauniešiem "Es lepojos ar paveikto" apbalvoti deviņi Ogres tehnikuma (OT) audzēkņu iesniegtie darbi.

Konkursa "Es lepojos ar paveikto" ietvaros profesionālo vidējo izglītības iestāžu jaunieši tika aicināti dalīties savos personīgajos stāstos ceļā uz profesijas izvēli un sasniegumiem mācību procesa laikā.

"Konkursā ar dažādiem un daudzpusīgiem darbiem piedalījās 39 OT audzēkņi – sākot no pirmā līdz ceturtajām kursam. Īpašs prieks par 1.kursa audzēkņiem, kuri jau neilgā tehnikumā pavadītā laika posmā apzinās, kāpēc viņi ir šeit, un jau paspējuši novērtēt tās iespējas, ko sniedz profesionālā izglītība. Jaunieši saprot, ka ir nokļuvuši mācību iestādē, kur ir lielākas prasības, bet arī lielas iespējas," norāda OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Konkursam iesūtītos darbus tehnikumā izvērtēja žūrija, izvēloties 9 darbus, kurus iesniedza dalībai finālā. Šo 9 darbu veikšanā tika iesaistīti 17 audzēkņi.

"Vērtējot konkursa darbus, tehnikuma žūrija vispirms ņēma vērā vēstījumu, ko audzēkņi pauž par savu profesiju. Ne mazāk svarīga bija konkursa darba vizuālā kvalitāte un formāts. Jauniešu iesniegtie darbi bija ļoti daudzveidīgi - video, foto kolāža, dzeja," atklāj A.Auziņa.

Visapjomīgāko darbu – videofilmu - konkursam bija iesniegusi OT Audzēkņu pašpārvaldes komanda.

"Audzēkņu pašpārvaldē ir pārstāvētas visas nodaļas un izglītības programmas, tāpēc savā darbā aptvērām gandrīz visas profesijas, ko var apgūt tehnikumā. Arī pašiem bija interesanti uzzināt citu izglītības programmu audzēkņu atziņas par savu izvēlēto profesiju, jo ikdienā tik bieži to pārrunāt neizdodas," stāsta Ieva Millere.

OT apgūstamo profesiju daudzveidība Audzēkņu pašpārvaldei ļāva arī kvalitatīvi sagatavot iecerēto konkursa darbu, jo tehnikumā mācās topošie video operatori, kuriem bija uzticēti filmēšanas, montāžas un režijas pienākumi.

Filmēšana norisinājās ne tikai tehnikumā, bet arī ārpus tā. Topošo meža mašīnu operatoru Dāvi Bēmu kolēģi filmēja praktisko nodarbību laikā mežā Ķeguma novadā.

"Mani filmēja, kā es cirsmā strādāju ar meža mašīnām. Es arī stāstīju par savu profesiju, kāpēc esmu to izvēlējies. Esmu ar tehniku uz "Tu", saista arī mežs, tāpēc tas ir lielisks apvienojums manām interesēm. Ja arī citiem jauniešiem ir līdzīgas intereses, aicinu mācīties Ogres tehnikumā, jo tā ir Latvijā vienīgā profesionālā mācību iestāde, kur var apgūt ar mežsaimniecību saistītas profesijas," saka Dāvis.

Finālā iekļuvušo darbu autori saņēma IZM un LDDK Pateicības rakstus un balvas – "Forum Cinemas" Dāvanu kartes.

 

Par konkursa laureātiem kļuva: Māra Martinova (3VP), Edgars Ļaksa (2VO), Roberts Jeste (3VO), Eduards Kusins (3VO), Mairis Balodis (2MD), Silvestrs Kukuls (3ET), Dāvis Bēms (2MO), Renāte Balode (4RD), Agris Daiders (2RD), Gints Kārlis Bernšteins (1MT), Nora Vecvanaga (2DT), Agnese Rancāne (4GR), Egita Ivanova (2MD), Maksims Bogdanovs (3MG), Dagnija Lauska (2MD), Endijs Zariņš (1EP), Ieva Millere (1KL) un Indra Rudzīte (1GR).


Konkursa organizatoru sarūpētās balvas īpašā apbalvošanas ceremonijā konkursa laureātiem pasniedza Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

 

11 audzēkņi ieguva OT simpātiju balvu par aktīvu līdzdalību konkursā. Viņi saņēma Ogres tehnikuma Pateicības un divas kino biļetes uz filmas "Inteliģentie huligāni" seansu Ogres novada Kultūras centrā 28.februārī. Šo balvu piešķīra Ogres tehnikums.