Pašpārvalde piedalās “Labo darbu nedēļā” Ulubelē - Ogres tehnikums

Pašpārvalde piedalās “Labo darbu nedēļā” Ulubelē

Latvijā no 17.-21.oktobrim norisinās akcija “Labo darbu nedēļa” mudinot vairāk padomāt par katra iespēju palīdzēt citiem.

Audzēkņu pašpārvalde nolēma savu palīdzību sniegt lielākajai dzīvnieku patversmei Latvijā “Ulubele”. Sākumā mums izstāstīja ko nozīmē kļūšana par brīvprātīgo, noklausījāmies lekciju, kurā uzzinājām, ka patversmē dzīvo 200 suņu un gandrīz tik pat kaķu, viena dzīvnieka uzturēšanas izmaksas ir 2 EUR, cilvēki bieži vien ir neapzinīgi un atstāj dzīvniekus un ielas, vai pēc vasaras sezonas vasarnīcās un vairs neliekas par viņiem ne ziņas. Dzīvnieku patversmes pastāvēšana no vienas puses ir labi, jo sniedz mājas dzīvniekiem, veselības aprūpi un ēdienu, no otras puses parāda cik bezatbildīgi un nežēlīgi ir cilvēki.

Biedrības “Ulubele” mērķi ir nodrošināt jebkuram dzīvniekam, kuram jebkādu iemeslu dēļ ilgstoši nevar atrast jaunu saimnieku, uzturēšanu to mūža garumā, izveidojot un uzturot dzīvnieku pansionātu, veicināt labvēlīgu attieksmi pret dzīvniekiem, neatkarīgi no to sugas, vecuma un veselības stāvokļa, aktīvi līdzdarboties dzīvnieku labturību nosakošo normatīvo aktu izstrādes un pilnveidošanas procesos, paužot savu viedokli un sniedzot atzinumus valsts institūcijām dzīvnieku aizsardzības un labturības jomā.

Mēs ieguvām brīvprātīgā apliecību un turpmāk varēsim vest pastaigās Ulubele suņukus, kā arī palīdzēt ikdienas darbos kopjot dzīvnieku dzīves vietu un teritoriju, kā arī sniedzot ziedojumus un lietas, kas nepieciešamas biedrībai dzīvnieku uzturēšanā.

Katrs no mums var palīdzēt ar labu darbu palīdzot suņuku izvešanā, kas sniegs prieku gan viņiem, gan Jums, jo pavadīsiet vairāk laika svaigā gaisā. Iespējams kādam no Jūsu paziņām ir vajadzīgs uzticams draugs, tādejādi sniedzot jaunas mājas kādam no astaiņiem.

Ieguvām ļoti noderīgu informāciju par patversmes darbību un iespējām kā katrs varam palīdzēt, jo patiesībā tas prasa no katra mums ļoti maz, tikai uzmanību un laiku. Aicinām ikvienu iesaistīties labo darbu popularizēšana un veikt tos visa gada garumā.

 

Informācijai - Lietas, ko droši vari vest uz patversmi:

 

1) makulatūra jebkura veida – tā Ulubelei vajadzīga vienmēr, jo derīgo ( avīzes, kartoni) izmanto paklāju veidošanai uz betona, flīžu grīdām, bet nederīgo ( žurnāli, brošūras, bukleti u.c papīra izstrādājumi) pa tiešo nonāk speciālā makulatūras konteinerā, ko pēc tam firma EKO bāze Latvija pārvērš naudā par nodoto tonnāžu. Makulatūras konteineri ir Līčos uz vietas. Kad tie ir pilni, firma atbrauc un samaina. Tetrapakas nav makulatūra, tāpēc tās nevajag vest!!!

 

2) spēļmantiņas suņiem un kaķiem, kaķu tualetes un smiltis neierobežotā daudzumā;

 

3) āra suņiem būdās guļvietām lietojam tikai labas kvalitātes salmus, jo lupatas samirkst! Iekštelpās izmantojam dabīga materiāla segas, pārklājus, palagus, dvieļus. Visu, kas ir kantains un viegli salokāms. Mēteļi, pufaikas, spilveni un milzīgi paklāji neder, lūdzam tos nereklamēt kā nepieciešamus.