Izglītības programmas nosaukums: Mašīnzinības, profesionālā kvalifikācija smago spēkratu mehāniķis
Mācību ilgums: 960 stundas, 48 nedēļas
Plānotais mācību norises laiks: Ogres tehnikumā, piektdienās un sestdienās no plkst. 8:45-16:55
Prasības iepriekšējai izglītībai: Vidējā izglītība
Priekšzināšanu līmenis: Dalībniekam jāpārzina savs dators, jāspēj organizēt, pārsūtīt savus un lejupielādēt viņam nosūtītos failus, jāpārvalda tīmekļa pārlūkprogrammas un attālinātās vadības programmas (piemēram, ZOOM).
Mācību programmas mērķis un saturs: Mācību programmas mērķis: Sagatavots smago spēkratu mehāniķis, kas pārzina spēkratu uzbūves pamatus, spēj pastāvīgi veikt un organizēt spēkratu remontu, spēj veikt specializētās tehnikas ekspluatāciju un apkopi, spēj veikt spēkratu transmisijas un gaitas iekārtu, un elektroiekārtu remontu, spēj veikt spēkratu hidraulisko un pneimatisko sistēmu remontu, spēj veikt elektronisko vadības sistēmu diagnostiku un remontu. Mācību programmas saturs: 1. Spēkratu uzbūves pamati. 2. Demontāža un montāža. 3. Remonta pamati. 4. Riepu maiņa un remonts. 5. Spēkratu tehniskā apkope un remonts. 6. Specializētās tehnikas ekspluatācija un apkope. 7. Spēkratu transmisijas un gaitas iekārtu remonts. 8. Spēkratu elektroiekārtu remonts. 9. Motoru remonti. 10. Spēkratu elektroiekārtu remonts. 11. Motoru remonti. 12. Spēkratu hidraulisko un pneimatisko sistēmu remonti. 13. Elektronisko vadības sistēmu diagnostika un remonti. 14. Spēkratu remonta organizācija.
Nepieciešamais materiāltehniskais nodrošinājums: Dators aprīkots ar datora peli, skaļruni, mikrofonu un WEB kameru, kā arī nodrošināts ar ātru (ap 50-100 Mbps) un pastāvīgu interneta pieslēgumu. Dators aprīkots ar Microsoft Office programmām (Word, Excel, PowerPoint) un PDF failu lasītāju. Rēķināties ar mājasdarbu izpildi ārpus mācību laika.
Pedagogi: Andris Tilaks, Tālivaldis Jirgens, Andrejs Tkačovs
Iegūstamais izglītības dokuments: Profesionālās kvalifikācijas apliecība, trešais Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras līmenis, 4LKI
Kopējā mācību maksa: EUR 1647.00
Līdzfinansējums 5%: EUR 82.35
Kontaktpersona: Monta Bergmane, e-pasts: monta.bergmane@ovt.lv