Skolēnu mācību uzņēmumi Ogres tehnikumā 2017./2018.māc.gadā

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

2017./2018.gadā Ogres tehnikumā darbojas 4 skolēnu mācību uzņēmumi un to skaits mācību gada laikā var mainīties.

Konsultanti:

Linda Pastare (konsultācijas otrdienās plkst. 15.50 314.kabinetā)

Solvita Buša (konsultācijas otrdienās plkst. 15.50 322.kabinetā)

SMU Ikdienas smaids

Vadītājs: Gabriela Polenca 1GR, Megija Ermansone 2GR

Konsultants: pedagogs Solvita Buša

Darbības joma: videi draudzīgi lina, kokvilnas un citu dabīgo šķiedru audumu izstrādājumi, kas nodrošina komfortu ikdienā.

Mērķauditorija: veselīga dzīvesveida piekritēji, ģimenes ar bērniem, cilvēki ar alerģiskām izpausmēm pret ķīmiskiem materiāliem.

SMU Opāls

Vadītājs: Evita Sīmane 1GR

Darbojas: 1GR

Konsultants: Solvita Buša

Darbības joma: mūsdienās, tehnoloģiju pārņemtajā laikmetā, kur iedvesmu rada virtuālā dzīve, mēs esam aizmirsuši par dabisko un patiesi noderīgo. Jau no seniem laikiem cilvēkam pastāv sakne ar dabu un akmeņiem. Akmeņi ir ne tikai labas izejvielas un minerāļi, bet ārsniecības, iedvesmas un spēka talismani. Visērtākais veids kā talismanu turēt sev līdzās ir izmantojot tos, kā rotas. Katram cilvēkam ir savs akmens, tas ir jāizvēlās pēc sajūtām un simpātijām pret to. Ir ļoti grūti izvēlēties sev nepiemērotu, jo ja tas tevi piesaista tas noteikti būs pareizais, lai gan ir jāzin akmens spēks un nozīme. Jebkuram cilvēkam ir vajadzīgs savs talismans—sava sakne ar dabu

SMU Green Box

Vadītājs: Andris Miezis 2MT

Darbojas: Amanda Staņislauska 2KL

Konsultants: pedagogs Linda Pastare

Darbības joma: piedāvātais produkts ir stādu audzēšanas kastes, kas ir paredzētas augu audzēšanai, stādot dēstus vertikālā veidā. Mērķis - ieviest novitātes lauksaimniecībā, ieekonomējot klientu laiku un platību stādu audzēšanā un ražas palielināšanā.

Mērķauditorija - produkts spētu pildīt zaļo cilvēku vēlmes, cilvēki kuriem ir dzīvoklis un viņiem nav iespējas ierīkot dārzu, atvēlēt tam laiku un pienācīgu aprūpi, taču ar manu produktu, maz aizņemot vietas, spētu audzēt savus pašmāju produktus bez ķimikālijām un, bez lielas piepūles.

SMU Lighting wood

Vadītājs: Ritvars Dāvids Catlakšs 2MG

Darbojas: Artūrs Skrīvelis 2MG, Mārtiņš Bisnieks 1MG, Alisa Palamarčuka 2GR, Konsultants: pedagogs Linda Pastare

Darbības joma: SMU attīsta ideju par koka izstrādājumiem, piedāvājot pašdarinātus dizaina elementus no kvalitatīva materiāla ar iededzinātu dekoratīvu rakstu, LED gaismām iekštelpām un gatavi realizēt citas klienta radošās idejas.

Tiek gaidīti visi SMU interesenti, kuriem ir savas biznesa idejas vai, kuri vēlas iesaistīties un palīdzēt kādam no esošajiem SMU.