Ogres tehnikums pārsteidz ar krāsainiem tērpiem

11.un 12.decembrī Ogrē notika Tautas mākslas un amatu dienas "Baltā laipa", kur kopā ar profesionāliem amatu meistariem piedalījās arī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi.

Šajās Tautas mākslas un amatu dienās Ogres tehnikumu pārstāvēja Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņi.

Ogres Kultūras centra Kamerzālē divas dienas bija skatāma kolekcija "Krāsaini tērpi", bet sestdien apmeklētāji varēja vērot modes skati, kurā tērpus demonstrēja Ogres tehnikuma defilē pulciņa dalībnieces pedagoģes Annas Krastiņas vadībā.

"Ja pērn Tautas mākslas un amatu dienās tika akcentētas etnogrāfiskās zīmes un baltā krāsa, tad šogad uzsvars likts uz krāsu daudzveidību. Tas bija noteicošais faktors, izvēloties, kuras specialitātes audzēkņi ar saviem darbiem pārstāvēs tehnikumu šajā pasākumā. Kur gan citur visspilgtāk un visdaudzveidīgāk izpaužas krāsas, ja ne apģērbā? Veiksmīgi sagadījies, ka pagājušā mācību gada Ogres tehnikuma absolventu darbi ir krāsaini, dažādi un koši. Izstādi mēs apvienojām ar defilē priekšnesumiem, lai apmeklētājiem dotu iespēju aplūkot tērpus no dažādiem rakursiem un novērtēt topošo apģērbu dizaineru talantu," stāsta Ogres tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Izstādē skatītājiem bija iespēja iepazīties ar pagājušā mācību gada OT Apģērbu dizaina izglītības programmas kvalifikācijas darbiem. Katru kolekciju (2014./2015.gadā tehnikumu absolvēja deviņi apģērbu dizaineri) pārstāvēja viens tērps. Blakus izstādes darbam tika izlikta planšete, kurā varēja atrast ziņas par autoru, kolekcijas ideju un ko tās autors vēlējies pavēstīt pārējiem.

Kvalifikācijas darbu skatē, kas notika jūnijā, jauno apģērba dizaineru darbus vērtēja profesionāli modes mākslinieki, OT absolventi ieguva augstu vērtējumu. Madara Ivanova par savu kolekciju "Aizpūstais" (tērpi aktīviem jauniešiem) izpelnījās arī tehnikuma atbalstītāju - firmas "Brother" speciālbalvu - elektromehānisko šujmašīnu "Brother RL 425", kas jaunajai speciālistei būs labs palīgs turpmākajā darbā.


Kā informē A.Auziņa, gandrīz visi Apģērbu dizaina izglītības programmas absolventi veiksmīgi turpina sevi apliecināt izvēlētajā profesijā. Visi interesenti, kas vēlas apgūt šo profesiju, 7.janvārī plkst.10.00 tiek aicināti uz Ogres tehnikuma  Atvērto durvju dienu.


Patlaban OT apģērbu dizaineri gatavojas Baltijas jūras valstu Modes dienām, kas notiks 2016.gada aprīlī. Ogres tehnikums uzņems dalībniekus no Lietuvas, Igaunijas un Somijas. OT izstādes apmeklētāji, nobalsojot par iepatikušos kolekciju, varēja piedalīties loterijā, kurā divi veiksminieki iegūs ielūgumus uz šo nozīmīgo modes pasaules notikumu.