Ogres tehnikums uzvar Latvijas Kultūras kanona konkursā Vidzemē

3.novembrī Cēsīs norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos" Vidzemes atlases kārta, kurā piedalījās arī Ogres tehnikuma komanda.

Lai startētu konkursā, komandai bija jāsagatavo mākslas performances ideja un apraksts simboliskā formā atspoguļojot kādas Raiņa un Aspazijas idejas transformāciju mūsdienu jauniešu dzīvē. 

Ogres tehnikuma komanda kā sev tuvāko bija izvēlējusies Raiņa lugu "Indulis un Ārija", kurā apskatīja sevis laušanas un mainīšanās, kā arī vienpusējās mīlestības tēmas. 

"Mums nebija domāta vienpusējā mīlestība tās klasiskajā izpratnē, kad tevi kāds mīl un tu pret viņu neizrādi jūtas, bet gan šodienai raksturīgā, kas izveidojusies interneta ietekmē. Mūsdienu jaunietis visu uzmanību koncentrē tikai uz sevi, uz sevis slavināšanu, sekojot iedomātam tēlam, kam cenšas līdzināties,” stāsta Daniela Proškina, Interjera dizaina izglītības programmas 4.kursa audzēkne. 

Daniela Proškina kopā ar Multimediju dizaina programmas 2.kursa audzēkni Alenu Līdaku prezentēja komandas sagatavotās performances ideju un aprakstu. 

"Lai pārstāvētu tehnikumu konkursā, pirms tam tika organizētas prāta vētras par Raiņa darbos sastopamām tēmām. Jaunieši veidoja domu kartes, kurās tika atspoguļots, kā šīs tēmas izpaužas viņu dzīvē, cik tās ir tuvas un pieņemamas. Tēmas atrada paši jaunieši. Raini lasīt ir ļoti grūti, bet, ja viņiem dot norādes, kur un ko vajag meklēt, un viņi paši to atrod, tad rodas ieinteresētība," atzīst komandas vadītājs, OT kulturoloģijas skolotājs Jānis Trukšāns.

Izvērtējot jauniešu idejas, komandā bija iekļauti septiņi Dizaina nodaļas audzēkņi. Kā paši jaunieši vērtē piedalīšanos konkursā?

Sintija Medne (4 ID):"Esmu lepna par saviem kolēģiem, kuri aiznesa mūsu komandas radītās idejas līdz skatītājiem un žūrijai. Bija skaisti, patīkami un interesanti". 

Nikola Rodionova  (4 ID):"Mēs bijām ļoti stipra un nopietna komanda. Mēs sapratām, kas jādara, un žūrija saprata mūs".

Andris Gailītis (4ID): "Prieks, ka mums viss izdevās. Man bija ļoti interesanti, jo līdz šim nebiju ar kaut tādu saskāries. Aizguvu arī idejas, kuras turpmāk varētu noderēt manā profesijā". 

Ivita Vērdiņa (4 ID): "Man bija arī interesanti paklausīties, kā citu skolu jaunieši bija sapratuši piedāvāto tēmu".

Ildze Krūkliņa (4 ID): "Esmu gandarīta, ka gatavošanās konkursam ir saliedējusi mūsu kursu un mēs esam sasnieguši kopīgu mērķi."

OT komandas galvenais trumpis bija iecerētās  performances vizuālais un tehniskais risinājums, kura pamatā liktas dizaina izglītības programmās iegūtās zināšanas un prasmes.  Tehnikuma audzēkņu strukturētā, pārdomātā prezentācija un argumentācijas prasmes, pārliecināja žūriju, un ogrēnieši pārstāvēs Vidzemes reģionu Latvijas Kultūras kanona konkursa finālā, kas notiks 2016.gada 27.martā uz Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras ēkas “Zirgu pasts” skatuves.

Starpposmā – novembra nogalē – jauniešiem būs iespēja piedalīties radošajās meistarklasēs, lai teātra un audiovizuālās mākslas profesionāļu vadībā uzsāktu darbu pie pirmajā kārtā prezentētā uzdevuma turpmākās attīstības.