Pupil training companies - Ogres tehnikums

Uzņēmējdarbība un līderisms

Sadarbības iespējas ar Junior Achievement Latvia

Ogres tehnikums sadarbībā ar sabiedriskā labuma organizāciju Junior Achievement Latvia īsteno šādas uzņēmējdarbības prasmju un personisko līdera iezīmju veicināšanas programmas:

  1. Skolēnu mācību uzņēmumi - ir izglītojamo veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – izglītojamie ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.
  2. Līderu programma – ir unikāla izglītības programma personības attīstībai un izaugsmei 16 - 20 gadīgiem izglītojamajiem, kuras mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas konkurētspējas palielināšanai. Programma viena mācību gada ietvaros sagatavo un iedvesmo īpašu atlasi izturējušas vidusskolas vecuma jauniešus no visas Latvijas. Katru gadu programmu absolvē 10 - 15 jauno līderu.
  3. TITAN – ir biznesa stratēģiskā simulācijas spēle, kurā izglītojamajiem ir iespēja iejusties uzņēmuma vadītāja lomā un veikt informācijas analīzi, pieņemt lēmumus par ražojamās produkcijas apjomu, produkta cenu, mārketinga aktivitātēm, attīstību un modernizāciju, kā arī investīcijām.
  4. Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls - ir viens no lielākajiem starptautiskajiem gadatirgiem Eiropā, ko katru gadu rīko JA Latvia Rīgā aprīļa sākumā. Festivālā pulcējas no 80 līdz 100 SMU no Eiropas un citām pasaules daļām, kopumā piedaloties līdz 500 pasākuma dalībniekiem. 10-15 SMU ir no Latvijas. Tas ir starptautisks konkurss, kas dod izglītojamajiem iespēju attīstīt savu biznesu un salīdzināt tā konkurētspēju ar citu valstu labākajiem SMU. Latvijas labākie SMU iegūst starptautiskus kontaktus un pieredzes apmaiņu.
  5. Start Strong 3+3 – ir Junior Achievement Latvia (JA Latvia), ASV vēstniecības Latvijā un karjeras skolas "Start Strong" uzņēmējdarbības konkursss, kurš 10.-12. klašu izglītojamajiem veicina veidot skolēnu mācību uzņēmumus (SMU), kuros ir saskatāmas inovācijas konkrētajā nozarē un tie ir dzīvotspējīgi Latvijas vai konkrētā starptautiskā uzņēmējdarbības vidē. Konkurss tiek organizēts 3 praktisku meistarklašu veidā, lai SMU spētu iegūt jaunas zināšanas un prasmes un pilnveidot produktu, atrodot tajā inovāciju.
  6. Ēnu diena - ir karjeras izglītības pasākums, kura mērķis ir iepazīstināt izglītojamos ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienas laikā izglītojamie apmeklē kādu darba vietu un 4-6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

2020./2021.gadā Ogres tehnikumā darbojas 7 skolēnu mācību uzņēmumi un to skaits mācību gada laikā var mainīties.

 

Konsultanti:

Alīna Liepiņa (208.kabinetā)

Linda Pastare

Līga Tīģere

Ligita Āzena

 

 

SMU AFTERTASTE

Vadītājs: Luīze Elizabete Ladiga - Korobkova

Darbojas: Ance Sirsone

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: Ogu čipsi, kuros ir izmantotas Latvijā audzētas ogas, kuras tiek apstrādātas un kaltētas izmantojot bez atlikuma ražošanas tehnoloģiju, līdz tās kļūst par veselīgu kārumu jebkuram.

 

SMU GeoShop

Vadītājs: Kristiāna Laura Čerņika

Darbojas: Marta Solovjova,

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: GPS spēle, balstīta uz Geocaching spēles principu, ar mērķi interaktīvi atbalstīt vietējos ražotājus un ar viņu izstrādāto produkciju iepazīstināt potenciālos pircējus.

 

SMU Re-Start (Kopuzņēmums)

Vadītājs: Rainers Pīlāns, Rīgas 25.vidusskola

Darbojas: Dāvids Novikovs, Ogres tehnikums

Jānis Artis Briedis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: Vienots karjeras izglītības portāls Latvijā, kas sniedz informāciju par karjeras izglītības iespējām un aktualitātēm dažādos Latvijas novados.

 

SMU Gift Box

Vadītājs: Edijs Bergs

Darbojas: Krists Mednis

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: Bezkontakta un bluetooth tehnoloģiju piekariņus, kas viegli un ātri noteikts, kur ir nozaudētās mantas un pazudušais mājas mīlulis.

 

SMU Sens Drums (Kopuzņēmums)

Vadītājs: Beāte Berkmane, Ogres tehnikums

Darbojas: Helēna Reizniece, Ventspils 2.vidusskola

Arina Ustinova, Ventspils 2.vidusskola

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: Muzikāla palete (bungas) ar sensoriem, kopā ar aplikāciju un iespēju pieslēgt viedierīci vai datoru.

 

SMU Saturn

Vadītājs: Pauls Kaspars Krūmiņš

Darbojas: Mikus Skrodelis

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: Personalizētas mūzikas austiņas.

 

SMU Epoxy

Vadītājs: Markuss Zutis

Darbojas: Roberts Nīmanis

Roberts Vegners

Konsultants: Projektu vadītāja Alīna Liepiņa

Darbības joma: No epoxy materiāla izstrādāti dizaina objekti.

 

 

Gaidām visus SMU interesentus, kuriem ir savas biznesa idejas vai, kuri vēlas iesaistīties un palīdzēt kādam no esošajiem SMU.

 


Jegors Filimonovs Junior Achievement Latvia 2021.gada Līderu programmas dalībnieks 2020. gada decembrī starp 80 vidusskolēniem, topošajiem līderiem no visas Latvijas, savu vietu no 13 programmā uzņemtajiem jauniešiem izcīnija arī Ogres tehnikuma 2. kursa Viesmīlības pakalpojumu speciālists Jegors Filimonovs. Šis gads Līderu programmas dalībniekiem ir īsts izaicinājums – ne tikai programmas ietvaros tiem jāspēj vairāk... Lasīt tālāk
Ogres tehnikuma darbinieki un mācību dalibnieki papildina zināšanas par finanšu shēmām 2021.gada 17.martā Junior Achievement Latvia sadarbībā ar Finanšu izlūkošanas dienestu organizēja vebināru "Zini naudas li(ī)kumus!" par to, kā atpazīt finanšu noziegumu riskus, kā tos izprast un kā novērst, kas ir finanšu izlūkošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legal-izācijas novēršana. Vebinārā piedalījās vairāki Ogres ... Lasīt tālāk
Apbalvoti labākie CITS BAZĀRS skolēnu mācību uzņēmumi Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā CITS BAZĀRS pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad CITS BAZĀRS notika vēl nebijušā formātā – tiešsaistē. CITS BAZĀRS e – katalogā savus izstrādājumus piedāvāja 300 SMU no visas Latvijas un pasākuma laikā interneta vietni apmekl... Lasīt tālāk
SMU AFTERTASTE uzvar Junior Achievement un Swedbank Latvia organizētajā konkursā Ogres tehnikuma Skolēnu mācību uzņēmums AFTERTASTE šī gada aprīlī piedalījās Junior Achievement Latvia un Swedbank Latvia organizētajā konkursā, kura uzdevums bija iesūtīt fotoattēlu, kurā dalās ar iespaidiem par šī brīža situāciju, izaicinājumiem un to, kā izmanto šo laiku lietderīgi sava biznesa pilnveidošanai. "Mūs motivē ... Lasīt tālāk
Ogres tehnikuma skolēnu mācību uzņēmumi piedalījās CITS BAZĀRS t/c Domina Shopping 2020.gada 7.martā, tirdzniecības centrā "Domina Shopping" norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu pasākums "Cits Bazārs", kur starp 270 skolēnu mācību uzņēmumiem no visas Latvijas tirgojās arī trīs Ogres tehnikuma SMU – Aftertaste, KOSMO un Gift Box. Audzēkņiem bez savu izstrādāto produktu tirdzniecības tika dota arī iespēja ideju ... Lasīt tālāk
Starptaustikā skolēnu mācību uzņēmumu dalība GOALAS projektā Estonian Student Company Trade Fair 2020 2020. gada 8.februārī divi Ogres tehnikuma starptautiskie skolēnu mācību uzņēmumi E.M.C.R.Y un Stuff it piedalījās Starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu produktu tirdziņā. Skolēnu mācību uzņēmums Stuff it saviem klientiem piedāvā no otreiz pārstrādāta buru laivu auduma izgatavotas dizaina somas. Uz pirmo tirdzniecības pasākumu... Lasīt tālāk
Luīze Elizabete Ladiga Korobkova Junior Achievement Latvia 2020.gada Līderu programmas dalībniece 2019. gada decembrī starp 70 vidusskolēniem, topošajiem līderiem no visas Latvijas, savu vietu no 12 programmā uzņemtajiem jauniešiem izcīnija arī Ogres tehnikuma 3. kursa Multimēdiju speciāliste Luīze Elizabete Ladiga Korobkova. Programmas ietvaros, Junior Achievement Latvia jauniešiem organizē vairākas klātienes meistarklases, kuru laikā ... Lasīt tālāk
Skolēnu mācību uzņēmumu dalība reģionālajos pasākumos CITS BAZĀRS 2019./2020. mācību gadā skolēnu mācību uzņēmumi KOSMO, Aftertase, Gift box un Gemma savu produkciju piedāvāja klientiem reģionālajos Junior Achievement Latvia pasākumos CITS BAZĀRS Madonā un CITS BAZĀRS Gulbenē. SMU KOSMO reģionālajā tirdziņā CITS BAZĀRS Madonā piedāvāja klientiem dizaina t-kreklus horoskopa tematikā ar citātiem... Lasīt tālāk