Lepojamies ar mūsu absolventu panākumiem! - Ogres tehnikums

Lepojamies ar mūsu absolventu panākumiem!

Ogres tehnikumam veiksmīgi noslēdzies Latvijas Dizaineru savienības organizētais konkurss skolām " Dizaina arēna 2020", kurā tika izvērtēti profesionālās izglītības mācību iestāžu audzēkņu darbi.

Konkursam tika pieteikti 2020.gada Multimediju dizaina un Vides dizaina absolventu interesantākie kvalifikācijas darbi. Iesniegtos darbus izvērtēja starptautiska žūrija. Skolu skatē kategorijā VIDES DIZAINS ar darbu SAULES ŠŪNA 3.vietu ieguva Vides dizaina absolvents Dāvids Gruznovs. Darba vadītāja Lāsma Bringina.

SAULES ŠŪNA ir privātā telpa pilsētvidē, kas nodrošina saules gaismu. Tā veidota risinot saules gaismas trūkumu, ar mērķi uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību.

Objekts veidots pēc moduļa principa, katra "saules šūna" pilsētvidē izvietojama gan atsevišķi, gan veidojot objektu grupas ar dažādu funkcionālo lietojumu.

Šūnas variētas, nodrošinot gan darba videi, nelielai sapulcei vai individuālam darbam, iespēju nodalīt darba zonas, nodrošinot 3 darba vietas vienlaicīgi, gan tehniski nodrošinātas brīvas telpas atpūtai. " Saules šūnas" funkcijas nodrošinās izmantojot saules enerģiju.

Lai objekts ar vidi saplūstu, mijiedarbotos un tajā pašā brīdī veidotos kontrasts, ir izvēlētas vienkāršas un lakoniskas formas un materiāli ar atstarojošu efektu.

Konkursa 2.kārtā žūrija izvirzīja arī scenogrāfijas projektu Ogres Teātra izrādei "LAI DZĪVO BUŠONA!" Darba autore Alise Raģele. Darba vadītāji Velga Kaļeiņikova, Lauris Kalniņš, Armands Pučs.

Scenogrāfijas projekts paredzēts Ogres teātra izrādei "Lai dzīvo Bušona!" Atbilstoši režisora J. Kaijaka iecerei, uz amfiteātra veida skatuves tiek radīta reālistiska noskaņa par lugā atainoto laiku un vietu.

Izrādes darbība noris trīs lokācijās - Francijas mazpilsētas Bušonas mēra kabinetā, Eiropas parlamenta pieņemšanas un Preses konferences telpās Briselē.

Izrāde izmantotās dekorācijas - transformējams koka galds, biroja krēsls, mīkstie krēsli un skapis kā butaforiska konstrukcija. Skats aiz dekoratīvā loga tiek mainīts, izmantojot paneļus ar atbilstošām ainavām. Izrādē izmantoti lokācijām un darbībai atbilstoši atribūti.

Priecājamies un lepojamies ar mūsu absolventu panākumiem!