Ogres tehnikumā ar dizaina meistarklasi viesojas dizainers Rihards Funts

Ogres tehnikuma Interjera dizaina un Vides dizaina programmu audzēkņi 18.februārī, programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, piedalījās dizainera Riharda Funta vadītā meistarklasē. Meistarklases laikā audzēkņi iepazinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, noskaidroja, kas kopīgs un kas atšķirīgs ir dizainera un mākslinieka profesijās un kāpēc laikmetīgās mākslas izstādēm ir vajadzīgs dizainers, un kādi ir dizainera darāmie darbi, veidojot laikmetīgās mākslas izstādi. Nodarbības praktiskajā daļā audzēkņi izgatavoja izstādes ekspozīcijas dizaina maketu mērogā 1:25, pielietojot meistarklases teorētiskajā daļā iegūtās zināšanas.

Rihards Funts ir dizainers, kas veidojis dizainu gan Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm "Kinētikas arheoloģija" (2016), "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" (2017), "Asja Lācis. Avangarda inženiere" (2019), kā arī dizainu Horvātijas paviljonam Venēcijas mākslas biennālē (2019), mēbeles un vizuālo stilu mākslas kafejnīcai "Kolekcionārs" Rīgā un vides labiekārtojuma sistēmu "Vingrotava". Dizaina studijas "Studio Rihards Funts" īpašnieks un Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD rīkotājs

"Apzināti esmu sevi pozicionējis un visu laiku atkārtojis to, ka es strādāju praktiski visās dizaina sfērās. Varu strādāt gan ar produkta dizainu, gan grafisko dizainu. Uzskatu, ka šīs jomas ir saistītas. Dizainam ir vajadzīga starpdisciplinaritāte. Viss dizainera darbs sastāv no tā, ka tiek pētītas dažādas lietas un jomas, un tad ar tām tiek strādāts. Tur ir gan amatniecība, gan tehnoloģijas. Sstrādāju kā "cilvēks orķestris", " stāsta Rihards Funts.