Ogres tehnikuma audzēkņi apgūst veiksmīga biznesa veidošanas pamatprincipus - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi apgūst veiksmīga biznesa veidošanas pamatprincipus

Ogres tehnikuma (OT) Karjeras izglītības centrs 10.februārī projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas audzēkņiem organizēja nodarbību, kā uzsākt veiksmīgu biznesu.

Ar tehnikuma audzēkņiem tikās "Start Strong" karjeras treneris Andris Arhomkins.

"Daudziem no jums būs savi uzņēmumi. Ja jūs zināsit veiksmīgas uzņēmējdarbības izveides likumus, katrs no jums, kurš sēž šajā zālē, var izveidot ilgstoši strādājošu un pelnošu uzņēmumu. Jūs varat doties uz jebkuru pasaules valsti, un pat uz visnabadzīgāko reģionu, bet, zinot šos likumus, spēsit izveidot veiksmīgu uzņēmumu," audzēkņiem atklāja A.Arhomkins.

Savukārt, ja topošais uzņēmējs nepārzina šos likumus, izveidot uzņēmumu ir ļoti dārgi, sarežģīti, un nereti beidzas ar neveiksmi. Kā liecina statistika, 88% no jaunizveidojiem uzņēmumiem bankrotē jau pirmajā darbības gadā.

"Galvenais ir darīt savu sirdslietu. Kad jūs darāt to, ko mīlat darīt, izdodas gan karjera, gan uzņēmējdarbība, gan visas pārējās dzīves jomas," uzsvēra A.Arhomkins. "Daudzi vadās pēc stereotipa, ka jāstrādā tāpēc, lai nopelnītu naudu, samaksātu rēķinus, nopirktu mašīnu. Kad strādājam, domājot par samaksu, mēs fokusējamies uz algu, bet ne uz pašu darbu. Tajā brīdī sāk zust darba kvalitāte, un cilvēks vairs nav apmierināts ar savu darbu. Kvalitāte ir zema, jo viņš darba laikā domā par rēķiniem. Savukārt, ja mēs darām darbu, ko mīlam, mēs domājam par darbu. Nauda nav mērķis, bet uzrodas kā blakus produkts. Un tās ir daudz vairāk, nekā tajā gadījumā, kad mēs domājam tikai par naudu."

A.Arhomkins minēja arī vairākus piemērus, kad jaunieši, kuriem patikušas vienkāršas lietas, kā, piemēram, izvest pastaigā suņus vai spēlēt datorspēles, attīstījuši šajā virzienā savu biznesu un tikuši pie turības, par kuru vairums vienaudžu var tikai sapņot.

Lektors iesaistīja audzēkņus arī praktiskos vingrinājumos, ļaujot viņiem pārliecināties, kā darbojas veiksmīgas uzņēmējdarbības likumi. Lai sagatavotos veiksmīgai karjerai un uzņēmējdarbībai, A.Arhomkins aicināja jauniešus jau tagad visas lietas darīt ar enerģiju, entuziasmu un smaidu, kas noteikti noderēs nākotnē, uzsākot biznesu.