OT audzēkņi Biznesa ideju klubā mācās izprast mūsdienu biznesa un attiecību veidošanas mākslu - Ogres tehnikums

OT audzēkņi Biznesa ideju klubā mācās izprast mūsdienu biznesa un attiecību veidošanas mākslu

Ogres tehnikumā 4.februārī "Start Strong" karjeras treneris, diplomāts Andris Arhomkins vadīja pasākumu cikla "Biznesa ideju klubs" nodarbību Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļas 2.kursa audzēkņiem.

Viesis bija ieradies tehnikumā, lai neformālā gaisotnē aprunātos ar jauniešiem par dzīvi, biznesa veidošanas pamatprincipiem, starptautiskajām attiecībām, ģimenes vērtībām, un, galvenais, ar spēles palīdzību pierādītu to, cik svarīga ir savstarpējā uzticība, draudzība, kā arī to, cik būtiski ir meklēt kompromisus ne tikai pasaules un valsts mērogā, bet arī ģimenes dzīvē un pašam ar sevi.

"Vairāk nekā 15 gadus strādāju diplomātijā. Mans darbs ir veidot labas un uzticīgas attiecības starp valstīm, kas ir būtiski, lai neizraisītos karš, nerastos konflikta situācijas, kā arī, lai norisinātos dažāda veida apmaiņa. Svarīgi, lai neviena valsts nebūtu zaudētāja. Kad valstis sadarbojas savā starpā, pasaulē ir novērojama liela izaugsme un uzplaukums, tāpat ir arī, piemēram, ģimenē, karjerā, biznesā. Šodien es jums piedāvāju uzspēlēt interesantu spēli, kura atspoguļo dzīves modelējumu. Tas, kādi jūs būsiet spēlē, tādi jūs esat arī dzīvē. Šo spēli var piemērot visdažādākajām dzīves situācijām," atklāja A.Arhomkins.

Viesis aicināja jauniešus piedalīties spēlē "Labirints", kas ir lielisks veids, kā izprast mūsdienu biznesa un attiecību veidošanas mākslu. Spēle sniedz atbildes uz jautājumiem, kā veidot attiecības ar cilvēkiem sev apkārt, pēc kāda parauga vadīties un, kur aizved dažādi attiecību veidošanas modeļi. Spēle ļauj modelēt nākotni un precīzi parāda atslēgu veiksmīgu savstarpējo attiecību veidošanā.

Spēles laikā audzēkņiem bija jāsadalās divās komandās, no kurām viena komanda devās uz citu telpu. Spēle palīdzēja uzzināt, cik ļoti audzēkņi spēj cits citam uzticēties, vai spēj vienoties par spēles gaitas kopīgo stratēģiju, kā arī to, cik katrs ir ieinteresēts iesaistīties un uzvarēt pretiniekus, iegūstot iespējami vairāk punktu.

Noslēgumā tika analizēti iegūtie rezultāti un izveidots universālo attiecību veidošanas modelis, kuru izmantot ikdienā.

Šis bija viens no trijiem Karjeras izglītības centra organizētajiem Biznesa ideju kluba pasākumiem. Arī pagājušajā mācību gadā Ogres tehnikumā notika šādu pasākumu cikls, un tas jau kļuvis par tradīciju.