Ogres tehnikuma audzēkņi godalgotas vietas gūst radošos darbos

Ogres tehnikuma audzēkņi ir radoši, pierāda aizsāktā tradīcija - piedalīties Ogres Centrālās bibliotēkas organizētajā pasākumā "Andrejdienas zīmēs raugoties" ne tikai ar muzikāliem priekšnesumiem, bet arī savu radošo darbu lasījumiem, tāpēc 2019. gada 28. novembrī 11 tehnikuma izglītojamie kopā ar savu latviešu valodas skolotāju priecēja interesentu sirdis ar tematiski daudzveidīgiem un mākslinieciskās izteiksmes ziņā savdabīgiem prozas un dzejas darbiem.

Zane, Diāna un Paula Patrīcija no 3MD-1 grupas par šo pasākumu priecājas: "Bija patiesi liels prieks atkārtoti piedalīties Ogres Centrālās bibliotēkas sadarbībā ar Ogres literāri radošo apvienību "Sirdsdoma" organizētajā pasākumā. Iedvesmojoši bija dzirdēt izjūtas, kas paustas vecāka gada gājuma autoru darbos. Varējām salīdzināt savu sniegumu arī ar Ogres 1. vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas un Jaunogres vidusskolas audzēkņu darbiem. Šajā dienā saņēmām daudz pateicības vārdu un atzinību. Liels paldies skolotājai Rutai Balodei par iniciatīvu un iedrošināšanu."

Ar mērķi veicināt dziļāku interesi par latviešu literatūras klasiķi R. Blaumani un viņa dzīves un darba vietu "Brakiem" biedrība "Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" un R. Blaumaņa memoriālais muzejs "Braki" organizēja Latvijas skolu audzēkņiem R. Blaumaņa literārās prēmijas 15. konkursu. Šogad tika saņemti 163 domraksti. Sīvā konkurencē starp Aknīkstes vidusskolas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Zvejniekciema vidusskolas audzēkņiem Ogres tehnikuma pārstāve no 2MT grupas Emīlija Mariševa ieguva Atzinību.

Svinīgais apbalvošanas pasākums, kuru vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris, notika 2019. gada 7. decembrī. Skolēniem atzinības un balvas pasniedza Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Kultūras kanons" koordinatore Anita Smeltere, AS „Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska, UNESCO LNK Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, Ērgļu bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska, Ērgļu PII „Pienenīte" metodiķe Evita Lielupe, Ērgļu novada vides pārvaldības un teritorijas plānošanas speciāliste Liene Opincāne, „Braku" muzeja vecākā speciāliste Anna Kuzina.

Emīlijas viedoklis: "Man vienmēr ir paticis rakstīt visdažādākā formāta darbus. Ikkatrs, pat smalkākais un sarežģītākais domas pavediens, ko veiksmīgi izdodas transformēt lasāmā tekstā, rada gandarījumu un vēlmi meklēt jaunus izaicinājumus. Lai arī Rūdolfa Blaumaņa darbi noteikti nebūs tie, pēc kuriem grāmatu plauktā sniegšos vispirms, piedāvājumu piedalīties rakstnieka literārās prēmijas 15. konkursā pieņēmu bez liekas šaubīšanās. Pirmkārt, raudzījos uz šo konkursu kā uz ieganstu, lai biežāk steidzīgajā ikdienas rutīnā pāršķirstītu šī latviešu klasiķa darbus. Otrkārt, tā bija lieliska iespēja vēlreiz pirms gaidāmā vidusskolas centralizētā eksāmena latviešu valodā atkārtot domraksta rakstīšanas pamatprincipus un, visbeidzot, veiksmes gadījumā tikt arī pie kāda interesanta organizatoru sarūpēta pārsteiguma. Jāatzīst, ka darba process izrādījās krietni sarežģītāks nekā man sākumā bija šķitis, bet, neskatoties uz to, tomēr priecājos, ka man šāda iespēja tika dota, un es to izmantoju, jo ikreiz, liekot punktu noslēdzošā teikuma beigās, rodas neizskaidrojama, bet tik ļoti pacilājoša sajūta, kas liek atkal un atkal rakstīt, veidojot nebeidzamu loku."

Savukārt Galēnu kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju, Galēnu pamatskolu un Riebiņu novada domi īstenojusi Latvijas Valsts mežu atbalstīto Latgales kultūras programmas 2019 projektu "Robertam Mūkam veltītā Latvijas skolu 2.-12. klašu skolēnu jaunrades darbu konkursa organizēšanu", tāpēc 2019. gada 13. decembrī Galēnu pamatskolā nu jau 14. reizi notika šī konkursa uzvarētāju apbalvošana. Pavisam tika iesūtīti 330 darbi no 65 dažādām Latvijas skolām. 10.-12.klašu grupā tika iesniegti 86. Ogres tehnikums savukārt iesūtīja šim konkursam 12 audzēkņu radošos darbus, no kuriem godalgotas vietas ieguva 5 izglītojamie:

Ritvars Mūrnieks 3DT-1 – 3. vieta

Amanda Bišuka 2ID – Atzinība

Liāna Novikova 2VP – Atzinība

Erlends Ludzišs 3MD -2 – Atzinība

Sabīne Baltutīte 3ID – Atzinība

kā arī katrs dāvanā saņēma vēl konkursa žūrijas parakstītu grāmatu.

Prieks, ka šie nominētie Ogres tehnikuma audzēkņi ir starp Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Viļānu vidusskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Rudzātu vidusskolas, Cesvaines vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ērgļu vidusskolas, Aglonas vidusskolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas izglītojamajiem.

Sabīne (3ID) saka: "Pasākumā redzēju un sapratu, cik daudz jaunu un interesantu talantu ir Latvijā. Tie visi bija mani konkurenti, tāpēc bija patiess prieks saņemt apbalvojumu, jo arī mans darbs tika novērtēts."

Lūk, ko par to visu saka 3. vietas ieguvējs Ritvars (3DT-1): "Bija tīri forši iekustināt roku un smadzenes. Patiesībā nekas nav grūti, ja grib."

Mēs, latviešu valodas skolotāju komanda, aicinām arī turpmāk ikvienu uzdrošināties un mēģināt radoši izpausties, jo mēdz teikt, ka ticība varot gāzt kalnus.