Ogres tehnikumā atklāj foto konkursa "Piena upē siera ziedi" izstādi un apbalvo uzvarētājus - Ogres tehnikums

Ogres tehnikumā atklāj foto konkursa "Piena upē siera ziedi" izstādi un apbalvo uzvarētājus

10.decembrī Ogres tehnikuma Konferenču zālē norisinājās svinīga biedrības "Siera klubs" un Ogres tehnikuma kopīgi organizētā foto izstādes atklāšana, pulcējot vienuviet konkursa dalībniekus, vērtētājus un atbalstītājus.

Konkursa dalībniekus un klātesošos uzrunāja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante: "Tie ir svētki Ogres tehnikumā, jo mums, kā profesionālās izglītības iestādei, pats galvenais ir sadarbība ar uzņēmējiem un darba devējiem. Esam biedrības "Siera klubs" biedri, aktīvi iesaistāmies Siera kluba organizētajos pasākumos. Tālākizglītības semināri tā ir ikdiena, bet ir lieli un nozīmīgi pasākumi. Viens no tādiem, ko mēs organizējām kopā ar biedrību "Siera klubs" un Latvijas Piensaimnieku sabiedrību, šogad bija Siera svētki Ikšķiles novada svētku ietvaros. Lai turpinātu popularizēt Latvijā ražotos piena produktus, šī pasākuma īstenošanas laikā kopā ar biedrību "Siera klubs" nolēmām izsludināt fotogrāfiju konkursu "Piena upē siera ziedi"," atklāja I.Brante.

Biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, sakot paldies Ogres tehnikumam par sadarbību foto konkursa organizēšanā un izstādes iekārtošanā, atgādināja, ka tā nav pirmā kopīgi īstenotā radošā aktivitāte. 2017.gadā tā bija Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu radošā gleznu konkursa izstāde "Jāņu siera ceļš", bet pagājušajā gadā - radošo darbu konkurss "Latvijas govju parāde", kurai audzēkņi gatavoja vides objektus.

V.Davidanova izteica cerību, ka arī šis pasākums veicinās siera un citu piena produktu popularitāti, un siera patēriņš Latvijā turpinās pieaugt.

Konkursā piedalījās 30 dalībnieki, kuri iesūtījuši vairāk nekā 60 fotogrāfijas. No tām izstādei izvēlēts 21 darbs, kas izpelnījies atzinīgu žūrijas vērtējumu. Izstādē apskatāmas arī piecas mākslinieku veidotas fotogrāfijas.

Iesūtītos darbus vērtēja biedrības Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes ģenerālsekretārs Guntis Vilnītis, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības vadītājs Jānis Šolks, AS "Jaunpils pienotava" valdes priekšsēdētājs Viesturs Krilovs, SIA "Malevss" valdes priekšsēdētājs Māris Legzdiņš, Ogres tehnikuma profesionālo priekšmetu pedagoģe Linda Neško un biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.

Katram autoram ir savs mākslinieciskais redzējums un stāsts par pienu, sieru un citiem piena produktiem, bet visaugstāko žūrijas vērtējumu izpelnījās fotogrāfijas, kurās notverts mirkļa patiesums.

1.vieta tika piešķirta Alīnai Cinoškai, 2.vieta - Simonai Stalidzānei, bet 3.vieta - Anitai Sakai. Atzinību - žūrijas simpātiju balvu - ieguva Rūta Graudiņa un Rihards Puriņš. Konkursa dalībnieki, kuru darbi iekļauti izstādē, saņēma organizatoru Pateicības.

Pedagoga Laura Kalniņa rosināti, konkursā aktīvi piedalījās arī Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas 2.kursa audzēkņi, kuri apgūst multimediju dizainu.

Daži no šiem darbiem iekļuva arī izstādē, bet Rūtas Graudiņas fotogrāfija izpelnījās arī žūrijas simpātiju balvu.

"Manas mājas ir Jēkabpils novada Rubenes pagastā, kur vecākiem ir lauku saimniecība. Kad nolēmu iet fotografēt, no rīta pļavu klāja bieza migla. Man pašai arī patīk, kā melnā govs izceļas uz miglas fona," stāsta Rūta. "Man bija vairākas fotogrāfijas ar govīm un teļu, bet tieši šī nokļuva laureātu godā. Tagad govs Mille kļuvusi slavena un ar izstādi ceļos pa Latviju".

Fotoizstāde būs apskatāma ne tikai Ogres tehnikumā, bet arī citās profesionālajās un vispārizglītojošās mācību iestādēs, kā arī Zemkopības ministrijā, ar kuru Ogres tehnikumu saista cieša sadarbība.

Svinīgā pasākuma dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem sveica Ogres tehnikuma vokālais ansamblis. Neizpalika arī Latvijā ražoto sieru degustācija.

 

Raksts Latvijas avīzē par pasākumu: