Ogres tehnikuma jaunsargi nodod zvērestu - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma jaunsargi nodod zvērestu

17.maijā Ogres tehnikuma (OT) Konferenču zālē norisinājās pasākums, kura laikā, stājoties jaunsargu rindās, 12 jaunieši deva svinīgo solījumu.

Pēc kopīgas Latvijas valsts himnas dziedāšanas jaunieši svinīgi apsolīja nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai dzimtās zemes un Latvijas tautas labā un pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus.

Jaunsargus šajā nozīmīgajā brīdī sveica Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona komandieris, pulkvežleitnants Ainārs Rauza: "Ar šo solījumu jūs pievienojieties jaunsargu pulkam un esat gatavi apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Arī tad, ja jūs savu nākotni nesaistīsit ar militāro dienestu, jaunsardzē pavadītajā laikā jūs apgūsiet daudz noderīga. Arī zemessargi jums ir gatavi palīdzēt un dalīties savās zināšanās un pieredzē, kas gūta gan Latvijā, gan piedaloties starptautiskās operācijās."

Jaunsargus sveica Ikšķiles novada domes deputāte Agita Kābele, Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa, Ikšķiles novada jaunsargu instruktors Andris Juškāns.

A.Juškāns, uzrunājot jaunsargus, uzsvēra, ka šis ir vēsturisks brīdis, jo zvēresta nodošana Ogres tehnikumā notiek pirmo reizi: "Ogres tehnikumā mācās jaunieši no visas Latvijas, un viņi apliecina gatavību būt vienā komandā un darboties kopā. Novēlu visiem ar godu un cieņu un atbildību sargāt Latvijas Republikas brīvību un neatkarību!"

Jaunsardze Ogres tehnikumā darbojas pirmo gadu. Ogres tehnikums atrodas Ikšķiles novadā, tāpēc tehnikuma jaunsargi ietilpst Ikšķiles novada vienībā, kur darbojas līdz ar citu novada izglītības iestāžu jaunsargiem. Kopumā vienībā ir 60 jaunsargu, no kuriem trešā daļa pārstāv Ogres tehnikumu.

Jaunsargu rindās iestājusies arī Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas 1.kursa audzēkne Elīza Anna Graudiņa, kurā arī nodeva zvērestu. Jauniete atklāj, ka viņai ļoti patīk darboties jaunsardzē. Treniņi, nometnes, sadarbība ar citu vienību jaunsargiem – tas viss norūda gan fiziski, gan morāli. "Pēc nometnēm esmu nogurusi, jo trauksme skan ik pēc desmit minūtēm un jāmostas augšā, bet tas norūda," atzīst Elīza Anna Graudiņa. Jauniete apgūst ēdināšanas pakalpojumu speciālista profesiju un plāno to saistīt ar militāro karjeru, pildot pavāra pienākumus Nacionālajos bruņotajos spēkos.

OT vadība atvēlējusi jaunsargiem nodarbību telpas Ogrē, Meža prospektā 13. A.Juškāns ir pateicīgs Ogres tehnikuma un 54 Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona vadībai par sniegto atbalstu jaunsardzes kustības nodrošināšanā.