Ogres tehnikuma audzēkņi piedalīsies Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanās - Ogres tehnikums

Ogres tehnikuma audzēkņi piedalīsies Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanās

2019.gada 30.aprīlī Ogres tehnikuma I un II kursu audzēkņi gatavojās projekta "Digitālās pirmsvēlēšanas – pilotprojekts Latvijas skolās!" īstenošanai. Ko nozīmē digitālās pirmsvēlēšanas pilotprojekts? Ar portāla "ManaBalss" iniciatīvu un Ziemeļvalstu Ministru Padomes biroja Latvijā atbalstu mēģināsim noskaidrot, cik aktīvi mūsu valsts un Eiropas Savienības sociālpolitiskajās un ekonomiskajās norisēs šobrīd spēj iesaistīties 16-17 gadus veci jaunieši no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Mārupes vidusskolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Ogres tehnikuma.

Vēlēšanas nav joka lieta, tām vajag gatavoties, jo ir jāsaprot Eiropas Savienības un Latvijas Republikas saikne, jāizpēta kandidējošo partiju pamatnostādnes, pieejamā informācija par deputātu kandidātiem. Jaunajā, speciāli izveidotajā platformā "lemejs.lv" katrs jaunietis varēs nobalsot tepat savā skolā pāris minūšu laikā. Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanas būs vēl nebijusi pieredze Latvijā ‒ jauniešiem būs iespēja balsot un gūt vēlēšanu pieredzi digitālā formātā. Domājams, projekts būs interesants arī jauniešu vecākiem, kuri paši dosies uz vēlēšanu iecirkņiem 25.maijā. Vai viņu izvēle sakritīs ar jauniešu viedokli? Un kādi būs secinājumi?

Pēc vēlēšanām sāksim domāt par turpmākām aktivitātēm projekta ietvaros. Kā padarīt savu skolas dzīvi interesantāku? Varbūt uzsākt kādu labdarības akciju? Šeit iniciatīva ir pašu jauniešu rokās. Nepieciešama tik ideja, kopējs atbalsts, vienošanās par tās realizēšanu un griba darboties.

Bet kamēr līdz 8.maijam palikušas vēl dažas dienas, jautājumus par Eiropas Parlamenta darbu var noskaidrot:

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā mājaslapā: www.europarl.lv

Pilsoņu līdzdalības platformā www.šoreizesbalsošu.eu

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv"

Paldies portāla "ManaBalss" pārstāvei Annai Zirnei-Blumbergai par uzmundrinošām un izzinošām aktivitātēm!

Projekta koordinatore

Anita Grauduma