Baltijas valstu 56.mežsaimniecības skolu spartakiāde – pirmais solis ceļā uz Eiropas sacensībām 2021.gadā - Ogres tehnikums

Baltijas valstu 56.mežsaimniecības skolu spartakiāde – pirmais solis ceļā uz Eiropas sacensībām 2021.gadā

2019.gada pavasaris Ogres tehnikumā ir rosības un sacensību gara pilns, jo laikā no 10.aprīļa līdz 13.aprīlim notika Baltijas Valstu 56.mežsaimniecības skolu spartakiāde.

Katru gadu šīs sacensības notiek kādā no Baltijas valstīm – 54. Baltijas valstu mežsaimniecības skolu sacensības notika Lietuvā, 55. sacensības – Igaunijā.

Spartakiādes ietvaros Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu izlašu komandas ieradās Latvijā, lai pierādītu savas zināšanas un prasmes ar mežsaimniecības jomu saistītās disciplīnās – Latviju pārstāvēja Ogres tehnikuma komanda, Igauniju - Luua Mežsaimniecības skolas komanda un Lietuvu- Kauņas mežsaimniecības un vides inženierzinātņu universitātes jaunieši.

Jau agrā 11.aprīļa rītā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skolu komandas devās uz Ogres tehnikumam lietošanā nodoto mežu Ķeguma novadā, lai startētu Meža stafetē, kur 16 dažādos kontrolpunktos, kas izvietoti 4km garā trasē, jāparāda zināšanas gan koku un krūmu sugu noteikšanā, gan putnu un dzīvnieku atpazīšanā. Jauniešiem pēc acumēra bija jānosaka gan koka diametrs, gan augstums, gan audzes vecums, īpašas zināšanas bija jāparāda, lai mežā aprēķinātu koku skaitu uz hektāra, aprēķinātu dažādu koku krāju % daudzumu uz hektāra. Šo uzdevumu labāk izpildīja Latvijas komandas dalībnieki.

Ogres tehnikums kā uzņemošā skola rūpējās par saviem viesiem, ne tikai nodrošinot viņu dalību sacensībās, bet arī iepazīstinot ar Latviju un mežsaimniecības jomas uzņēmumu – pēc stafetes visi dalībnieki devās uz SIA "Rīgas meži" Daugavas mežniecību, lai iepazītos ar "zaļo klasi", savukārt vakars noslēdzās īsti sportiskā gaisotnē, kad visi spartakiādes dalībnieki kopā ar saviem pedagogiem piedalījās jautrās stafetēs un spēlēja volejbolu.

12.un 13.aprīlī spartakiāde turpinājās izstāžu kompleksā "Rāmava", kur sacentās kokgāzēju komandu dalībnieki un topošie meža mašīnu operatori.

Kokgāzēju komandu dalībniekiem sacensībās bija jāveic dažādi uzdevumi jāgāž masti vai uz simulatora jāparāda koka gāšana, jāpierāda sava veiklība un precizitāte stafetē "Fermera pastaiga", kad atraktīvā veidā ir jānomaina zāģim ķēde, koka baļķī jāizzāģē trijstūris un jāizmet tam cauri tenisa bumbiņa, jāsaskalda koka bluķītis vismaz 5 pagalēs. Šie uzdevumi bija kā iesildīšanās galvenajām disciplīnām – kas notika jau 13.aprīlī, kad dalībnieki veica kombinēto garumošanu, precīzo garumošanu un atzarošana, kā arī uz laiku mainīja motorzāģa ķēdi.

12.un 13.aprīlī izstādes laikā savas prasmes darbā ar meža mašīnām rādija arī topošie meža mašīnu operatori, kas sacentās darbā ar simulatoru un pēc tam noskaidroja labāko operatoru darbā uz īsta meža traktora – forvardera.

Sacensību laikā Ogres tehnikuma audzēkņi izgatavoja ceļojošo kausu, kas šogad kopā ar visas spartakiādes uzvarētājiem - igauņiem, aizceļoja uz Luua Mežsaimniecības skolu.

Sacensību noslēguma katrs spartakiādes dalībnieks saņēma pateicību par dalību un pārsteiguma balvas no atbalstītājiem – Ogres tehnikuma sadarbības partneriem.

Šī spartakiāde ir pirmais solis uz Eiropas sacensībām, kas 2021.gadā notiks Latvijā un kuru galvenais organizators būs Ogres tehnikums!