Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi apmeklē Marka Rotko mākslas centru - Ogres tehnikums

Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi apmeklē Marka Rotko mākslas centru

Pateicoties atbalstam no 100 gades iniciatīvas programmas "Latvijas skolas soma", Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem bija iespēja apmeklēt Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī. Apmeklējuma laikā jaunieši varēja vērot gan Latvijas, gan citu valstu mākslinieku darbu ekspozīcijas:

- Intas Celmiņas, Edvarda Grūbes „Gaismas un tumsas spēles";

- Vonga Šedžuna (Ķīna) „Iekšējā viendabība",

- Aleksandra Karpana (Baltkrievija) „Mirkļi";

- Pašminas mākslas galerijas izstādi (Vācija) „Skaistums ir patiesība, patiesība ir skaistums";

- Ovidiua Leučes (Rumānija), Delija Maxima (Rumānija), Pinara Baklana Onala (Turcija) „Ugunī";

- Oļģerta Kraukļa „Arhitektūra glezniecībā";

- Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādi „Maiguma ilūzija".

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir īpašs ar to, ka te var apskatīt mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbus un reprodukcijas, un tā ir vienīgā pastāvīgā retrospektīvā Rotko darbu ekspozīcija Eiropā. Līdzās darbu oriģināliem ir bibliotēka, videozāle, Rotko pētniecības telpa un plaša digitālā ekspozīcija „Marks Rotko. Dzīve un māksla", kas veltīta mākslinieka bērnībai, dzimtajai pilsētai Dvinskai (Daugavpilij) un radošajai attīstībai ASV.

Oriģinālu zālē ir izstādītas 6 gleznas, kas ir deponētas, pateicoties mākslinieka meitai Keitai Rotko Prizelai (Kate Rothko Prizel) un dēlam Kristoferam Rotko (Christopher Rothko). Šī izstāde atspoguļo visus Rotko daiļrades posmus; viņa intensīvos meklējumus, daudzveidīgās aktivitātes un transformācijas ceļā uz meistarību un brīvību.

Audzēkņu atsauksmes par Marka Rotko mākslas centra apmeklējumu:

Zane-"Man ekskursija uz Marka Rotko mākslas centru šķita ļoti interesanta un pamācoša, uzzināju par daudz jauniem māksliniekiem un mākslas darbu tehnikām. Izstādēs iedziļinājos un varēju baudīt gleznas. Labprāt vēlreiz dodos uz šo mākslas centru."

Diāna- "Ļoti interesants un aizraujošs muzejs, forši, ka bija vairāku mākslinieku darbi. Redzēt Rotko oriģinālus bija kaut kas nereāls. Prieks par jauniem iespaidiem, jaunām emocijām!"

Patrīcija- "Manuprāt, ekskursija muzejā bija ļoti interesanta un patīkama. Gleznas bija ļoti dažādas un katra bija ar kaut ko īpaša, piemēram, ar tehniku, kā glezna tapusi, gleznas domu un interesantajiem foniem. Visvairāk mani ieintriģēja iespēja ieraudzīt Marka Rotko oriģināldarbus."