OT audzēkņi uzņēmējdarbību apgūst "Biznesa ideju klubā" - Ogres tehnikums

OT audzēkņi uzņēmējdarbību apgūst "Biznesa ideju klubā"

Ogres tehnikumā (OT) darbu sācis "Biznesa ideju klubs", kura ietvaros audzēkņi iegūs praktiskas un noderīgas zināšanas par uzņēmējdarbības uzsākšanu.

23.janvārī pasākuma ietvaros norisinājās pirmā nodarbība, uz kuru bija aicināti lektori no Biznesa konsultāciju un mācību centra "LatConsul". WMC mārketinga direktors Mārtiņš Zvīgulis, kurš specializējies zīmolvedībā, Web projektu un aplikāciju izstrādē, drošības internetā jautājumos, IT projektu vadīšanā un konsultēšanā, korporatīvās identitātes izstrādē un komandas vadīšanā, OT konferenču zālē tikās ar 1. un 3.kursa grāmatvežiem un klientu apkalpošanas speciālistiem.

M.Zvīgulis ir arī veiksmīgs IT uzņēmējs, tāpēc jauniešiem bija ļoti lietderīgi ieklausīties padomos, kas jāņem vērā, lai pieļautu iespējami mazāk kļūdu, uzsākot savu biznesu.

"Esmu ieradies, lai jums astoņdesmit minūtēs nodotu pieredzi, ko esmu ieguvis astoņos gados. Mans mērķis ir jums pastāstīt, kas notiek reālos apstākļos, ar ko jūs saskarsities, kas būs nepieciešams, kur gaidāma pretestība," sacīja M.Zvīgulis. "Ja jums patīk nauda, jums ir divi varianti – emigrācija, kur būsit viesstrādnieki ar visām no tām izrietošajām sekām, vai uzņēmējdarbība, kas nozīmē būt noteicējam sev pašam un radīt darbavietas citiem. Šajā gadījumā jums būs vieglāk dzīvot."

M.Zvīgulis skaidroja jauniešiem, ka, lai attīstītu biznesu, nepietiek tikai ar labu ideju, kā pieņemts uzskatīt.

"Ja tev ir laba ideja, vienīgais, ko tu vari izdarīt, pārliecināt kādu, kam ir nauda. Lai dabūtu naudu savai uzņēmējdarbībai, jāsameklē cilvēks, kam tā jau ir," soli pa solim lektors ieveda jauniešus biznesa skarbajā realitātē.

Savukārt kopīraiters (satura speciālists) Lauris Krolis vadīja nodarbību 3.kursa datorsistēmu tehniķiem, praktiski demonstrējot dažādus rīkus, ko var izmantot sociālajos tīklos.

Pasākums "Biznesa ideju klubs" Ogres tehnikumā notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros. Uz "Biznesa ideju kluba" pasākumiem, kas turpināsies arī februārī, aicināti uzņēmēji, mārketinga speciālisti, kuri dalīsies pieredzē ar jauniešiem. Kā informē OT Karjeras izglītības centra pedagoģe karjeras konsultante Inese Kaupuža, nākamā tikšanās plānota 6.februārī. Digitālā mārketinga speciāliste Evita Mežezera vadīs nodarbību Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem.

"Audzēkņiem jāattīsta uzņēmējdarbības domāšana, prasmes un iemaņas. Uzņēmēju stāsti par uzkrāto pieredzi, risinot problēmas un pārvarot neveiksmes biznesā, var kalpot kā labs pamats, lai neatkārtotu citu kļūdas un ar optimismu raudzītos nākotnē," norāda I.Kaupuža.