Latvijas skolas somas iniciatīva audzēkņu kultūrizglītībā - Ogres tehnikums

Latvijas skolas somas iniciatīva audzēkņu kultūrizglītībā

2018. gada 30. oktobrī "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.kursa mēbeļu galdnieku, namdaru un 2.kursa mēbeļu galdnieku audzēkņi devās iepazīties ar Rundāles pili, kura ir nozīmīgākā baroka stila pils Latvijā. Tā ir celta no 1736. līdz 1768. gadam kā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Pils ansamblī ietilpst arī saimniecības ēkas un parks.

Vitrīnu skapji, apaļais galds ar «lauvu kājām», kāršu galdiņš un mēbeļu komplekts, kas sastāv no vertikāla sekretāra un kumodes ar zeltītas bronzas rotājumiem – senajos laikos gatavotās mēbeles raisīja patiesu interesi topošajiem galdniekiem.

Savukārt 2018. gada 13. novembrī mežsaimniecības tehniķu 1.kurss un namdaru 2. kurss "Latvijas skolas soma" ietvaros devās ekskursijā uz Daugavpili, lai, apmeklētu Marka Rotko daudzfunkcionālās laikmetīgās mākslas kompleksu, kultūras un izglītības centru Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī, kur var apskatīt pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbus, kā arī iepazīties ar digitālo ekspozīciju par mākslinieka dzīvi un daiļradi.

Kopā ar gidu audzēkņi apmeklēja Daugavpils cietoksnis, kas ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis un tā platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai pat sikspārņa formu. Mūsdienās tas ir viens no Daugavpils populārākajiem apskates objektiem.