Vides dizaina 3.kursa audzēkņi piedalās Madonas pilsētas vides objektu dizaina konkursā - Ogres tehnikums

Vides dizaina 3.kursa audzēkņi piedalās Madonas pilsētas vides objektu dizaina konkursā

30.novembrī Ogres tehnikuma Vides dizaina 3.kursa audzēknes Elīna Gabrāne un Ramona Pidze devās uz Madonu, lai klātienē prezentētu konkursam "Madonas pilsētas vides objektu dizains" izstrādātās ideju skices. Konkursa mērķis ir Veicināt Madonas pilsētas vizuālo identitāti un atpazīstamību, radīt Madonas tēlam atbilstošas vietzīmes.

Ramonas Pidzes objekts "Apziņa" ir veidots Madonas estrādes teritorijai, lai madoniešiem un pilsētas viesiem būtu ko apskatīt apmeklējot dažādus pasākumus. Savā pieteikumā Ramona raksta: "Objektu veidojot, es iedvesmojos no Latvijas dabas un Madonas kalniem. Objekts simbolizē to, ka katrs cilvēks ir daļa no Madonas. Zari šajā objektā simbolizē iemītos soļus pilsētas vēsturē un pamatu nākotnes veidošanā. Veidojot nākotni, katrs cilvēks iet uz augšu, sevi pilnveido un tiecas arvien augstāk. Lai to panāktu vajag vēlmi un gaismu, kas dod cerību un izgaismo pareizo ceļu. Tāpēc objekts izstaro gaismu."

Elīnas Gabrānes veidoto objektu "Zināšanu kamols" paredzēts novietot Madonas pilsētas bibliotēkas skvērā. Objekts līdzinās apaļam dzijas kamolam. Šī kamola pamatā ir daudz apļu, kas simbolizē mūžību, jo aplim nav ne sākuma, ne beigu. Šajā gadījumā tas atspoguļo nebeidzamās zināšanas un informāciju, ko bibliotēkā var uzkrāt, un tas rosina bagātināt savu iztēli. Krājot zināšanas kamols aug lielāks. Šo objektu ir iespējams izgaismot, lai to varētu apskatīt gan diennakts gaišajā laikā, gan tumšajā. Tas ir svarīgi īpaši ziemas periodā, kad ārā ātri satumst.

Ramona un Elīna konkursa darbu izvērtēšanas komisijai prezentēja ne tikai savus, bet arī kursabiedru darbus- Samantas Lemeses Objekta "Gaiziņš", Alises Raģeles objekta "Lācis- dabas sargātājs", Viktorijas Loginovas objekta "Grāmatas aizstāj cilvēki", Elizabetes Ostrovskas objekta "Divas dvēseles", Sandras Cakules objekta "Uz augšu" un Dāvida Ņikitas Gruznova "Madonas pilsētas zīme" ideju vizualizācijas.

Iesniegtie darbi tiks vērtēti līdz 21.decembrim. Tad arī dalībnieki uzzinās, kuras idejas būs ieguvušas augstākos vērtējumus un balvas. Konkursam savus darbus ir iesnieguši 30 autori.