Ogres tehnikumu apmeklē kokrūpnieki no Ķīnas - Ogres tehnikums

Ogres tehnikumu apmeklē kokrūpnieki no Ķīnas

13.novembrī Ogres tehnikumā (OT) ieradās 70 kokrūpniecības nozares pārstāvji no Ķīnas, lai iepazītos ar jumiķu sagatavošanas procesu Latvijas profesionālās izglītības iestādēs.

Vizīte notika 66.Starptautiskās Jumiķu federācijas kongresa un 27.Pasaules jauno jumiķu čempionāta, kas šonedēļ norisinās Latvijā, ietvaros.

Ar viesiem tikās OT direktore Ilze Brante, projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska, Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Kārlis Ranga un 3.kursa audzēknis Kārlis Gints Bernšteins, kurš apgūst mežsaimniecības tehniķa profesiju.

Viesi, kuru vidū bija arī jumiķi un koka konstrukciju montētāji, devās ekskursijā pa tehnikuma mācību korpusu un angāru, kur apskatīja jumta konstrukciju maketus. Viņi izrādīja lielu interesi par jauno speciālistu sagatavošanas procesu Ogres tehnikumā un vēlējās uzzināt vairāk par mācību programmām, prakses iespējām, interešu izglītību.

K.G.Bernšteins atklāja, ka viesi izteikuši vēlēšanos organizēt studentu apmaiņas programmas, un abas puses apmainījušās ar kontaktiem.

Jumiķu izglītības programma vēl tikai sāk iedzīvoties Ogrē. Šī gada jūlijā beidza pastāvēt profesionālā izglītības iestāde Ērgļos, un jumiķu apmācības programmas īstenošanu pārņēmis Ogres tehnikums.

Šajā mācību gadā vēl notiek sagatavošanās process, un 1.kursa namdari jumiķa iemaņas paralēli savai profesijai apgūst eksperimentālā veidā, bet jau nākamajā gadā plānota audzēkņu uzņemšana šajā izglītības programmā.

OT izveidota jumiķu komanda, kura uzsākusi treniņus un šonedēļ jau sacenšas Pasaules jauno jumiķu čempionātā kopā ar citu valstu pārstāvjiem.

"Tā būs jauna pieredze, un šobrīd audzēkņu galvenais uzdevums – piedalīties," norāda K.Ranga. "Lai nākamgad sāktu uzņemt audzēkņus, vēl paveicams apjomīgs darbs. Mācību programmu veidojam sadarbībā ar Latvijas Jumiķu apvienību un nozares pārstāvjiem. Jumiķa profesija šobrīd darba tirgū ir ļoti pieprasīta, tāpēc arī cenšamies pielāgoties darba devēju vajadzībām."