Meža dienas Tērvetē

Maija mēnesis šajā gadā padevies visai karsts, ne tikai laika apstākļu ziņā, bet arī dažādu, mežam un dabai veltītu tematisku pasākumu ziņā, kurā dalību ņem mūsu tehnikuma audzēkņi.

Tikai pāris nedēļas pagājušas no "Meža ABC" Kuldīgā un Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas audzēkņiem, 25. un 26.maijā, bija jāpārstāv sevi un sava varēšana, Latvijas Valsts Mežu rīkotajā pasākumā "Meža dienas", kas notika Tērvetes dabas parkā un bija tiešām ļoti bagātīgi apmeklēts.

Šoreiz, bez mazās meža tehnikas un meža mašīnu simulatora, interesentiem bija iespēja iepazīt tehniku, uz kādas mācās un strādā mūsu audzēkņi, jo pasākuma vietā, tika nogādāts viens no Ogres tehnikuma forvarderiem PONSSE "ELK"

Lieki piebilst, ka interese pārspēja gaidīto. Apsēsties meža mašīnas sēdeklī vēlējās kā lieli, tā arī mazi un vienā brīdī izveidojās divas pamatīgas rindas ar gribētājiem, iekāpt meža mašīnā un izmēģināt spēkus motorzāģa vadīšanā. Interesanti, ka gandrīz visas nozāģētās bērza koka ripas, aizceļoja līdzi zāģēt gribētājiem.

Jāsaka arī, ka ļoti liela interese bija par iespējām mācīties kādā no mežsaimniecības profesijām un pieaugušo izglītības programmām. Pārliecinājāmies, ka informācijas interesentiem ir samērā maz un nepietiekama, un šādi publiski pasākumi ir ļoti vajadzīgi lai popularizētu Ogres tehnikuma iespējas, pieaugušo un vispārizglītojošo skolu beigušo interesentu izglītošanai. Daudz jautājumu bija, par turpmāko skolas attīstību, audzēkņu sadzīves apstākļiem un brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Mūsu stendu apmeklēja arī topošie darba devēji, kam bija interese par audzēkņiem, kas tuvākajā laikā beigs mācību procesu un saņems tehnikuma beigšanas diplomu, lielākā interese bija, par meža mašīnu operatoriem un meža mašīnu mehāniķiem, kuru Latvijā vēl jo projām trūkst.

Kā jau parasti šādos lielos pasākumos, neiztrūkstoši klāt ir arī televīzijas žurnālisti, ar vēlmi intervēt mūsu audzēkņus un pedagogus, tāpēc prieks, ka mūsu audzēkņus arī tas nenobaidīja un visi turējās godam. Kas no tā būs sanācis, varēs apskatīties paši, 2.jūnijā, LNT programmā "Attīstības kods".

Paldies visai pasākuma, Ogres tehnikuma komandai, audzēkņiem: Elīzai Hermanei, Viesturam Maculēvičam, Jānim Denisam Gutānam, Raivim Lazdānam, Robertam Bulko, Andrim Eversonam un Gatim Petrovskim un mazliet žēl, ka ierobežotās vietas, daudzo apmeklētāju un ar to saistīto drošības apsvērumu dēļ, nebija iespējas parādīt audzēkņu paraugdemonstrējumus ar meža mašīnām.