Ogres tehnikuma audzēkņi pasākumā “Mēs esam vasara” iepazīstina ar savām profesijām

26.maijā Ogrē norisinājās mācību gada noslēguma pasākums "Mēs esam vasara", kura laikā varēja viesoties "Iespēju teltī" pie Ogres tehnikuma (OT) audzēkņiem un pedagogiem.

"Piedalīties šajā pasākumā mūs uzaicināja Ogres novada pašvaldība, un mēs labprāt atsaucāmies, jo šī ir viena no iespējām, kā mēs varam iepazīstināt jauniešus ar Ogres tehnikuma iespējām, sniedzot arī praktiskus demonstrējumus. Esam sagatavojuši arī reklāmas bukletus, sniedzam konsultācijas, kādas prasmes un iemaņas var apgūt Ogres tehnikumā," informē OT pedagoģe, karjeras konsultante Inese Kaupuža.

Pasākuma dalībnieki un ikviens interesents varēja piedalīties Ogres tehnikuma aktivitātēs – izmēģināt robotikas, kā arī digitālās un jauno tehnoloģiju iespējas.

"Tā kā mūsu nodaļā apgūstamās programmas ir lielā mērā saistītas ar foto un fotogrāfiju apstrādi, šodien mēs piedāvājam nofotografēties vai izveidot savu GIF – kustīgu bildi. Šodien var iegūt pirmās iemaņas fotomākslā un pārliecināties, vai patīk to darīt. Ja jaunieši vēlēsies mācīties, piemēram, multimediju dizaina programmā, tad viņiem nāksies ļoti daudz strādāt ar fotogrāfiju," stāsta Dizaina un mākslas nodaļas skolotāja Līva Graudumniece.

Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas 3.kursa audzēknis Daniels Oborenko, kurš apgūst elektronikas tehniķa profesiju, ap sevi pulcēja skolēnus, kuriem interesē roboti.

"Aicinu skolēnus mēģināt uzrakstīt programmu SUMO robotam, pēc tam to iztestēt cīņā ar robotu. Vispirms bērniem parādu, kā to izdarīt, un viņi mēģina atkārtot. Ja nesanāk, tad piepalīdzu. Mans uzdevums ir arī ieinteresēt bērnus un jauniešus elektroniķa profesijā," atklāj Daniels.

Savukārt Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 3.kursa audzēknis Mārtiņš Slaguns ierādīja un ļāva apmeklētājiem izmēģināt roku koku gāšanā ar simulatoru. Mārtiņš apgūst mēbeļu galdnieka profesiju, bet šajā pasākumā pārstāvēja visu nodaļu, jo koks, galdniecība un meži ir ļoti cieši saistīti.

Kopā ar OT audzēkņiem "Iespēju teltī" varēja satikt arī starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award pārstāvjus no Taurupes pamatskolas. Kā atklāja programmas vadītāja, Taurupes pamatskolas skolotāja Ligita Millere, Taurupes pamatskola ir vienīgā Ogres novada skola, kura iesaistījusies šajā programmā. Taurupiešiem var pievienoties ikviens jaunietis arī no citas novada izglītības iestādes vecumā līdz 24 gadiem, norāda L.Millere.