Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda piedalīsies Baltijas un Eiropas valstu sacensībās

Ogres tehnikuma (OT) kokgāzēju komanda devusies uz Lietuvu, kur Kauņā nedēļas nogalē notiks 54.Baltijas valstu meža nozares profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās sporta spēles.

"Komandas dalībniekiem sacensībās būs jāveic dažādi uzdevumi. Sacensību pirmajā daļā iekļauta meža stafete, kurā jāskrien pa mežu, jānosaka koku sugas, jānovērtē koku augstums, koku daudzums noteiktā laukumā, tilpums, krājas daudzums, nozāģēta koka tilpums, bojājumi. Sacensību otrā daļa – zāģēšanas disciplīnas. Dalībniekiem būs jāgāž īsts koks mežā, jāveic kombinētā garumošana, precīzā garumošana un atzarošana, kā arī jāmaina ķēde," sacensību norisi raksturo OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Armands Lapiņš,

Ogres tehnikumu sacensībās pārstāvēs: Matīss Mūrnieks (4MT), Jānis Kristers Ločs (2MT), Ints Lūsis (2MT), Rūdolfs Mahts (2MT).

Vēl nesagaidot Lietuvā notikušo sacensību rezultātus, OT kokgāzēju komanda un pedagogs A.Lapiņš dosies uz Sopronu Ungārijā, kur no 12 maija plānota divu nedēļu prakse.

Galapunktā viņiem pievienosies arī citi prakses dalībnieki. Kopumā 10 OT Mežsaimniecības izglītības programmas audzēkņi izies praksi Ungārijā.

"Prakses laikā, kas ir paredzēta kā pieredzes apmaiņa Ungārijā, izzināsim vietējo specifiku mežsaimniecībā un mežizstrādē. Mums interesē tehnika, kā viņi izstrādā mežus," atklāj A.Lapiņs.

Prakse Ungārijā notiek ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projekta "Gudrība – zināšanās, spēks – darbā" ietvaros.

Īstenojot projektu, Ogres tehnikuma audzēkņiem būs iespēja pilnveidot savas profesionālās iemaņas, iegūt augstvērtīgāku izglītību un īstenot praksi izvēlētajā specialitātē internacionālā vidē, bet pedagogiem paaugstināt prasmes un iegūt starptautiskas pieredzes apmaiņu.

Pēc prakses beigām OT kokgāzēju komandai būs iespēja piedalīties starptautiskās sacensībās, jo Ungārijā notiks 17. Eiropas valstu meža nozares studentu čempionāts.

Saskaņā ar sacensību Nolikumu iepriekšējo divu sacensību dalībnieks Matīss Mūrnieks vairs nevar piedalīties sacensībās, tāpēc viņa vietā komandā iekļauta Tīna Marianna Ķikule (2MT).

Startam Eiropas čempionātā pieteikušies vairāk nekā 80 dalībnieku, tāpēc konkurence būs ļoti sīva.

"Grūti prognozēt rezultātus, bet ir vērojama komandas izaugsme. Esam ļoti daudz paveikuši tehnikas sagatavošanas jomā. Nākušas klāt zināšanas un pieredze, kā pareizi sagatavot instrumentus un inventāru. Komandas dalībnieki krājuši meistarību gan darbojoties individuāli, gan kopā ar komandu, kā arī treniņnometnē. Virziens visiem ir zināms, tikai uz to jāiet," norāda A.Lapiņš.

OT pedagogs un komandas vadītājs Eiropas čempionātā aicināts arī kā tiesnesis. A.Lapiņa atbildībā būs disciplīna "Kombinētā garumošana".

Pēc Eiropas čempionāta OT kokgāzēju komanda atgriezīsies mājās, lai gatavotos sacensībām Valgā (Igaunija), kurās tiks izziņots Igaunijas izlases sastāvs dalībai Pasaules čempionātā kokgāzējiem, kas augustā notika Norvēģijā. Latvijas izlases komandā čempionātā startēs arī OT audzēkņi.