Ogres tehnikuma audzēkņi "SkillsLatvia 2018" konkursā ieguvuši 5 godalgas

Noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2018", kurā noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos.

Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas. Piecas godalgas ieguvuši Ogres tehnikuma audzēkņi.

Ogres tehnikuma audzēkņi ieguva 5 godalgas. Elektronikas prasmju konkursā Daniels Oborenko izcīnīja 1. vietu, savukārt Evija Ziedone - 2. vietu. Grafikas dizaina prasmju konkursā Klāvs Egle ieguva 2. vietu. Reinis Gunārs Mednis datortīklu administrēšanā ierindojās 3. vietā. Vēl vienu 3. vietu Ogres tehnikumam izcīnīja Dāvids Ņikita Gruznovs skatlogu dizainā un noformēšanā.

Kārlis Šadurskis, LR Izglītības un zinātnes ministrs: "Konkurss apliecina, ka mums ir izcila profesionālā izglītība un sadarbība ar darba devējiem. Tajā katru gadu atklājam daudz izcilu talantu, prasmīgu, enerģisku un gudru jauniešu, kas godam pārstāv mūsu valsti starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos. Īpaši priecē, ka pēc iegūto medaļu daudzuma, ja rēķina pēc iedzīvotāju skaita valstī, Latvija ir pirmajā vietā pasaulē!"

Dita Traidās, VIAA direktore: "SkillsLatvia 2018" ir lielisks atskaites punkts tam, cik daudzpusīga, kvalitatīva un prasmēs balstīta ir profesionālā izglītība Latvijā. Viens no lielākajiem konkursa ieguvumiem ir iespēja Latvijas talantīgākajiem jaunajiem profesionāļiem satikties ar savas nozares ekspertiem un potenciālajiem darba devējiem. Vienlaikus konkurss atlasa labākos, kuriem būs iespēja saņemt ceļazīmi pārstāvēt Latviju starptautiskajos EuroSkills un WorldSkills konkursos, kuros līdz šim Latvija uzrādījusi izcilu un konkurētspējīgu sniegumu."

No 25.-26.aprīlim 118 konkursanti no 31 Latvijas profesionālās izglītības iestādes izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

TOP 3 profesionālās izglītības iestādes ar lielāko godalgoto vietu skaitu ir PIKC "Rīgas Mākslas un mediju tehnikums", iegūstot 3 zelta un 2 bronzas medaļas, PIKC "Ogres tehnikums", kur audzēkņi ieguvuši 1 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas, un PIKC "Rīgas Tehniskā koledža", saņemot 2 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu.