Atvērto durvju diena Ogres tehnikumā

Ogres tehnikumā (OT) 18. aprīlī – Atvērto durvju dienā – pulcējās potenciālie audzēkņi un viņu tuvinieki, lai iepazītos ar šeit piedāvātajām iespējām un arī ar mācību iestādes prasībām.

OT konferenču zāle pilnumpilna. OT direktores Ilzes Brantes un tehnikuma darbinieku ieguldījums profesionālās izglītības kompetences centra izaugsmē nes augļus. Nu jau OT pazīst ne tikai Latvijā, jo audzēkņi un pedagogi ar savām aktivitātēm tehnikuma atpazīstamību nodrošina arī citās valstīs.

I.Brante Atvērto durvju dienā pastāstīja par OT ēku izvietojumu (tās atrodas ne tikai Ikšķiles un Ogres novados, tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vieta ir arī Kokneses novada Bebru pagasta Vecbebros).

OT atrodas Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā. OT pārvaldīšanā ir nodots mežs Ķeguma novadā, kur tiek īstenotas ar mežsaimniecību un kokizstrādi saistītās izglītības programmas.

I.Brante klātesošos iepazīstināja ar OT darbības pamatjautājumiem, ar veidiem, kā pieņem lēmumus un daudz ko citu.

"Mums ir arī audzēkņu mācību uzņēmumi – mēs ļoti lepojamies ar to," sacīja OT direktore. "Audzēkņi paši rada savas radošās idejas. Katram tiek dota iespēja. Audzēkņi dibina uzņēmumus. Uzņēmums darbojas vienu gadu."

OT laba sadarbība izveidojusies ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). LLKC Ogres biroja vadītāja Aija Galeja uzsvēra, ka centra misija ir sniegt profesionālas un kvalitatīvas konsultācijas lauksaimniekiem, lauku uzņēmējiem, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē iesaistītajiem.

Viens no OT un LLKC sadarbības piemēriem ir atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā. Pēc OT beigšanas ir iespēja atrast darbu kādā no 26 LLKC pakalpojumu sniegšanas punktiem Latvijā.

Uz Atvērto durvju dienu OT no Madonas 2.vidusskolas atbraucis 9.klases skolnieks Raitis Mamedovs. Viņu ieinteresējis komandas darbs un profesija, ko ogrēnieši piedāvā. "Es vēlētos būt mēbeļu galdnieks," atklāj Raitis.

Varbūt, ka viņš nebūs vienīgais, kurš no savas ģimenes šogad dosies uz Ogri. Kā pavēsta Raita vectēvs – Jānis Aņisimovs, iespējams, arī mazmeita Sintija, kura šobrīd ir Bērzaunes pamatskolas skolniece, varētu jaunajā mācību gadā uzsākt mācības Ogres tehnikumā, lai apgūtu grāmatvedības zināšanas.

OT Profesionālo prasmju darbnīcas bija atvērtas daudzviet. Viens otrs vai ar aizturētu elpu dodas telpās, kurās pēc kāda laika varēs piepildīt savu sapni. Datorsistēmu tehniķis, klientu apkalpošanas speciālists, būvizstrādājumu galdnieks, interjera dizaina speciālists vai video operators – tā ir tikai daļa no profesijām, ko piedāvā apgūt OT.

Atvērto durvju dienas apmeklētāji iepazinās ar visām četrām OT nodaļām –

Mežsaimniecības un koka izstrādājumu, Viesnīcu un restorānu pakalpojumu, Datorikas, elektronikas un administratīvā darba, Dizaina un mākslas nodaļu.

Klāvs Miezis uz Mācību angāru aizvedis tos, kuri ieinteresējušies par mežsaimniecības tehniķa, meža mašīnu mehāniķa un meža mašīnu operatora darbu.

"Es esmu pārsteigts, ka ir tik milzīga interese," tā par Atvērto durvju dienu pasākumu saka Gints Kārlis Bernšteins (Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 2.kursa audzēknis). "Parasti ir liela interese, bet nu šī ir rekordliela! Es domāju, ka tas ir direktores nopelns, jo tehnikuma prestižs ir ļoti audzis pēdējā laikā."