Ogres tehnikuma audzēkņi gūst pieredzi no absolventiem

Jau otro gadu Ogres tehnikuma Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļa organizē Absolventu dienu, kurā piedalās visi nodaļas audzēkņi un pedagogi.

"Kādreiz nodaļas audzēkņi un pedagogi tikās jaunā mācību gada pirmajā dienā, bet tā kā 1.septembris ir piesātināts ar dažādiem pasākumiem, tad neizdodas visiem kopā sapulcēties. Nu jau otro gadu mums ir jauna tradīcija - Absolventu diena, kurā piedalās visi nodaļas audzēkņi un pedagogi. Šajā dienā var tuvāk iepazīt audzēkņus, kas šajā pašā nodaļā apgūst citas profesijas, kā arī tikties ar Ogres tehnikuma absolventiem, kuri mācījušies šajā nodaļā. Šis ir arī viens no maniem mīļākajiem pasākumiem," norāda OT Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.

OT Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļā šobrīd mācās 210 audzēkņu, kuri apgūst datorsistēmu tehniķa, elektronikas tehniķa, grāmatveža un klientu apkalpošanas specialitāti. Dažam ātrāk, citam vēlāk būs jāizvēlas savs dzīves ceļš, tāpēc ļoti vērtīgi ieklausīties absolventos, kuri vēl pavisam nesen paši bijuši tehnikuma audzēkņi.

"Pašreizējiem audzēkņiem vēlamies parādīt ne tikai pozitīvos piemēros un veiksminiekus. Pagājušā gadā bijām uzaicinājuši absolventu, kurš 3.kursā aizgāja no tehnikuma, aizbrauca strādāt uz ārzemēm un pēc trim gadiem atgriezās bijušajā mācību iestādē. Arī šajā pasākumā piedalās absolventi, kuri pārstāv dažādas jomas un nozares, kā arī ne visi palikuši izvēlētajā profesijā. Katram ir savs stāsts. Tā ir pieredze jebkurā gadījumā."

Šajā Absolventu dienā bija uzaicināti četri bijušie Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas absolventi, kuri pārstāvēja dažādas profesijas, ko var apgūt nodaļā.

AS "Luminor Bank" projektu vadītāja Iluta Tauriņa OT ieguvusi klientu apkalpošanas speciālista kvalifikāciju, SIA "Laboris7" elektrosistēmu tehniķis Mārtiņš Latkovskis – elektrosistēmu tehniķa kvalifikāciju, Ogres novada pašvaldības datorsistēmu un datortīklu administrators Mareks Ģērmanis – datorsistēmu tehniķa kvalifikāciju, Ogres tehnikuma lietvede Laura Mazure - grāmatveža kvalifikāciju, bet OT personālspeciāliste Iveta Ozoliņa – klientu apkalpošanas speciālista kvalifikāciju.

Pabeidzot 9.klasi, ne katrs jaunietis spēj izvēlēties profesiju visam mūžam, bet Ogres tehnikumā iegūtās zināšanas dod iespēju pēc tam īstenot savas vēlmes citās profesijās. Piemēram, OT lietvede Laura Mazure ieguvusi grāmatveža kvalifikāciju, bet izglītību turpināja Rīgas Tehniskajā koledžā par sekretāri-biroja administratori, ko veiksmīgi absolvējusi, un turpina studijas Banku augstskolā. Iveta Ozoliņa 2011.gadā sāka strādāt tehnikumā par lietvedi mācību darbā, bet tagad kļuvusi par personālspeciālisti. "Noder viss, ko mācījos klientu apkalpošanas speciālistu izglītības programmā, jo lietvedība ir plašs jēdziens, un gūtās zināšanas varu izmantot ikdienas darbā," atzīst Iveta.

"Ja māju būvē no pamatiem, tas šis ir pats pamats. Iesaku uzmanīgi tvert visu, ko saka pasniedzēji, jo tas darbā var noteikti noderēt," audzēkņiem vēlēja Ogres novada pašvaldības datorsistēmu un datortīklu administrators Mareks Ģērmanis.