Vieslekcija “Mums ir viena asinsrite”

Ogres tehnikumā ar izglītojošo lekciju "Mums ir viena asinsrite" viesojās Mariona Baltkalne biedrības "Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne" padomes priekšsēdētāja. Lekcijas mērķis bija izglītot 3.-4.kursu jauniešus par sociālo atbildību, asins donora pienākumiem un nozīmīgumu, iedrošināt paveikt labu darbu, izskaidrot jauniešiem, kāda nozīme ir asins donoriem, kāda ir atbildība, kas var kļūt par donoru un atbildēt uz jauniešu interesējošiem jautājumiem.

Kāpēc ziedot asinis?

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.

Pēc asins ziedošanas notiek asins šūnu atjaunošana. Kad Tu nodod asinis, organisms nekavējoties sāk atjaunot zaudēto asins apjomu. Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām - eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem regulārie asins donori dzīvo vidēji par pieciem gadiem ilgāk, jo viņiem notiek asinsrades sistēmas aktivizēšanās un uzlabojas imunitāte.

Papildus informācija par donora pienākumiem un atbildību atrodama valsts asinsdonora centra mājas lapā – www.vadc.lv