Ogres tehnikuma Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti gūst pieredzi Igaunijā, piedaloties pavārmākslas konkursā

Esam saules apspīdēti, vējos appūsti, tomēr smaidoši un gandarīti, jo 15.un 16.martu pavadījām Igaunijā, Sāremā salas lielākajā pilsētā Kuresārē, kur jau otro gadu bija tā lieliskā iespēja piedalīties Baltijas mēroga konkursā „Pavārmāksla Kuresārē".

Pasākumu sarežģī un papildina, tas, ka jāstrādā komandā, savu partneri izlozējot īsi pirms starta. Svarīgi spēt komunicēt un sadarboties konkursa uzdevumu veicot divatā. Katra komanda ienākot virtuvē saņem pārsteigumu no melnās kastes, recepti vai produktu, kas nav iepriekš zināms.

2 EP kursa audzēknes Maija Komarovska un Daniela Petrina apzinīgi un atbildīgi gatavojās šim konkursam, gandrīz mēnesi trenējoties cept biešu kotletes, cūkgaļas šniceli, ābolmaizi un pagatavot ogu zupu ar karamelizētiem rupjmaizes grauzdiņiem. Receptes šiem ēdieniem tika atsūtītas no konkursa organizatoriem, meitenēm bija jāiemācās tās precīzi izpildīt, gatavojot katru ēdienu trīs porcijās un noteiktā svarā.

3 EP kursa audzēknēm Kristīnei Kļaviņai un Indrai Prokofjevai uzdevums pakāpi augstāks – gatavot pamatēdienu, izmantojot cūkas karbonādi ar kauliņu, piedevās bieti un ķilavas. Desertam jācep profitroļi un jāizmanto igauņu nacionālais produkts kama milti. Konkursam meitenes gatavojās pacietīgi un atbildīgi, tā laikā parādot lieliskas koncentrēšanās spējas, izturību stresa situācijā, spēju sadarboties un sazināties svešvalodā. Radošā pieeja darbam, mīlestība pret ēdienu un vēlme tā gatavošanā ieguldīt pozitīvu enerģiju, ļāva tikt pie lieliska rezultāta:

Indra Prokofjeva un viņas kolēģe Laura Sillaots no Olustveres ieguva 3.vietu un no šefpavāra Timo Parn simpātiju balvu par lielisku desertu.

Kristīnei Krastiņai un Egertam Partelam no Tartu 4.vieta.

Paldies pedagogiem Zinaīdai Bārai un Mārai Strazdiņai, kas meitenes gatavoja konkursam, mācīja un iedvesmoja, bakstīja un kritizēja, jo tikai saprotot un pieņemot dažādas gaumes veidojas savējā.

Paldies šoferim Armandam Auziņam, kas mūs precīzi vizināja, un Armandai Auziņai, kas atbalstīja.