Ogres tehnikums atver durvis uzņēmējiem

Ogres tehnikumā (OT) notiekošās Uzņēmēju dienas ir arī Atvērto durvju dienas. 22.martā šo pasākumu bija sagatavojusi OT Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļa.

Uz OT, kas ir profesionālās izglītības kompetences centrs, mācīties nāk audzēkņi ar dažādu dzīves pieredzi un mērķi. Jo ātrāk izdodas atrast to jomu, kas jaunieti patiesi interesē, jo aizraujošāka kļūst dzīve.

Kristaps Cerminieks, SIA "TestDevLab" programmatūras inženieris, iepazīstināja ar uzņēmuma darbības jomu – Informāciju tehnoloģiju (IT) produktu izstrādi un IT pakalpojumu sniegšanu.

K.Cerminieks ir mācījies OT un augstu vērtē šeit iegūtās zināšanas. Informāciju tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, tāpēc pasniedzējiem jāiegulda daudz papildu darba, lai audzēkņu zināšanas būtu pēc iespējas vispusīgākas. Ja audzēknis ir zināšanu kārs, skolotāji parūpēsies, lai sagatavotu aizvien jaunus un jaunus uzdevumus, kas palīdz mācību materiālu pilnveidot.

IT speciālisti darba tirgū ir pieprasīti. Algas ir labas un ļoti labas, tikai jārēķinās ar to, ka jāmācās būs nepārtraukti. Ja nu kāds audzēknis jau, esot OT, uzskata, ka mācīties ar patiesu interesi nav vajadzības, varbūt ir vērts jau savlaicīgi izvēlēties kādas citas nozares specialitāti. Attieksme pret darbu un arī pret mācībām ir svarīgs faktors, kas bruģē ceļu uz panākumiem.

Edgars Kupcis pārstāv SIA "Lexel Fabrika" kvalitātes nodaļu. Produkcijas kvalitāte un kvalitātes nodrošināšana ir viens no pamatjautājumiem, kas ikvienā uzņēmumā jāatrisina, izveidojot skaidru darbību plānu, kas katra departamenta pārstāvim jādara vai nav jādara.

SIA "Lexel Fabrika" ražo dažādus elektromehāniskos un elektronikas produktus: gaismas regulatorus, termostatus, kustību sensorus u.c. OT absolventi darba piedāvājumus var meklēt arī šajā uzņēmumā.

OT Uzņēmēju dienā esošie un topošie datorsistēmu tehniķi, grāmatveži un klientu apkalpošanas speciālisti varēja paviesoties AS "HansaMatrix".

Savas profesijas noslēpumos dalījās arī Linda Miezīte, SIA "Mensarius" grāmatvede, finansiste un konsultante, kā arī SIA "Studija 3Z" vizāžiste Amanda Celma.

Uzņēmēju-Atvērto durvju dienas Ogres tehnikumā notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.