Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi gūst vērtīgas atziņas no uzņēmējiem

21.martā Ogres tehnikumā turpinājās Uzņēmēju-Atvērto durvju diena, kurā viesus uzņēma Dizaina un mākslas nodaļa.

Priekšpusdienā vispārizglītojošo skolu jaunieši, kuri nākamajā mācību gadā vai arī tālākā nākotnē plāno izvēlēties kādu no OT Dizaina un mākslas nodaļas izglītības programmām, tikās ar OT direktori un Dizaina un mākslas nodaļas vadītāju Velgu Kaļeiņikovu. Jaunieši uzzināja, kā norit mācības tehnikumā, kādas iespējas piedalīties profesionālajos konkursos, praksēs ārzemēs, interešu izglītības pulciņos.

Skolēniem tika arī organizēta ekskursija, kuras laikā viņi iepazinās ar tehnikumu, protams, īpašu interesi izrādot par gaišajām, plašajām un moderni aprīkotajām Dizaina un mākslas nodaļas telpām, kurās daudzi no viņiem atgriezīsies kā audzēkņi.

Savukārt pēcpusdienā skolēnus un Dizaina nodaļas audzēkņus gaidīja tikšanās ar interesantām personībām – mākslas un dizaina pedagogu, grafikas un web dizaineru Mārtiņu Lindi un modes mākslinieci, vienu no vadošajām pašmāju modes blogerēm Alīnu Kelleri.

"Šos viesus aicinājām tāpēc, ka viņi jauniešiem var sniegt dzīvē noderīgas lietas. Viena no tām, kā pareizi strādāt ar datoru, lai nenodarītu pāri savai veselībai. Lai izpildītu savus darbus, arī Multimediju, Reklāmas dizaina un citu dizaina programmu audzēkņiem jāpavada garas stundas pie datora. Tāpēc ceram sagaidīt ieteikumus, kas varētu noderēt turpmākajā darbā, kā saglabāt un pat uzlabot veselību. Savukārt dizainere pastāstīs, kā stilīgi ģērbties, kas jauniešiem ir ļoti aktuāli. Vēl jaunieši uzzinās, kā dizainere izveidojusi savu blogu un kā ar tā palīdzību izvietot informāciju un sevi reklamēt. Arī šīs zināšanas topošajiem dizaineriem ir ļoti noderīgas," norāda Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja V.Kaļeiņikova.

Mārtiņš Linde vispirms informēja par ergonomisku darba vidi un tās ietekmi uz veselību un demonstrēja dažādus vingrinājumus, bet turpinājumā vadīja praktiskās nodarbības Multimediju dizaina izglītības programmas audzēkņiem.

Meitenes un arī puiši uzmanīgi ieklausījās modes mākslinieces, blogeres Alīnas Kelleres padomos, jo ģērbšanās kultūra ir viena no personību raksturojošām iezīmēm. 4.kursu audzēkņiem pēc dažiem mēnešiem būs izlaidums, tāpēc ir noderīgi ieteikumi, kādu tērpu šim svinīgajam brīdim izvēlēties.

Uzņēmēju-Atvērto durvju dienas Ogres tehnikumā notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.