Jauno kokgāzēju nometne Vecbebros

2018.gada 16. un 17.martā Ogres tehnikuma profesionālās izglītības programmu īstenošanas vietā Vecbebros astoņi Ogres tehnikuma un sešpadsmit Igaunijas Republikas LUAA meža skolas kokgāzēju komandu dalībnieki un pedagogi praktizējās kokgāzēju sacensību uzdevumu veikšanā.

16.marta rītā Ogres tehnikuma audzēkņi – Rūdolfs Mahts (2MT), Matīss Mūrnieks (4MT), Helvijs Šulga (2MT), Tīna Marianna Ķikule (2MT), Evelīna Afanasjeva (1MT), Roberts Novičenoks (2MH), Jānis Kristers Ločs (2MT), Ints Lūsis (2MT) skolotāja Armanda Lapiņa vadībā veica sagatavošanās darbus – izveidoja speciālus laukumus, sagatavoja kokmateriālu visām disciplīnām.

Nometnes dalībniekus atbalstīja un vērtēja Ogres tehnikuma instruktori Dāvis Alksnis, un Ivo Ķesteris.

Gan valsts, gan starptautiskās sacensībās kokgāzēji veic piecas dažādās disciplīnas:

  1. ķēdes nomaiņa motorzāģim – komandas dalībniekam jānomaina ķēde motorzāģim pēc iespējas īsākā laika posmā;
  2. precīzā garumošana – ar ķēdes motorzāģi jānozāģē koka ripa, neiezāģējot pamatnē, uz kuras novietots baļķis;
  3. kombinētā garumošana – ar ķēdes motorzāģi komandas dalībnieks veic iezāģējumus baļķī no apakšas un augšas tā, lai pēc iespējas precīzāk nozāģētu koka ripu;
  4. atzarošana – pēc iespējas īsākā laikā dalībniekam jānozāģē baļķī iestrādāti zari;
  5. koka gāšana - ja sacensības notiek mežā, tad komandas dalībnieks norāda, koku kuru gāzīs un virzienu, kurā to nogāzīs pēc iespējas precīzi – tiesneši veic attiecīgus mērījumus.

Uzaicinājumu piedalīties nometnē bija pieņēmuši arī Latvijas profesionālie kokgāzēji, un nometnes dalībniekus atbalstīja – Gvido Ķepītis un kokgāzēju izlases dalībnieks, labākais kokgāzējs Latvijā - Gatis Brencis.

Profesionāļi dalījās pieredzē ar jauniešiem, rādīja, kā veiksmīgāk un ātrāk paveikt katru no uzdevumiem, jo šādās sacensībās katra sekundes simtdaļa ir būtiska.

Kokgāzēju komandas dalībnieki no Igaunijas bija gandarīti par iespēju piedalīties nometnē un pilnveidot savas profesionālās iemaņas, jo, kā atzina LUAA skolas skolotāji, šī nometne bija pirmā iespēja šogad praktizēties un pilnveidot kokgāzēju profesionālās iemaņas.

Nu jau pavisam drīz – izstādē Rāmava 5.-7.aprīlī jaunieši savas prasmes apliecinās kokgāzēju sacensībās.

Lai mums kopā izdodas!

Direktores vietniece izglītības programmu vietā Vecbebros L.Caune