Ogres tehnikumā notiek Uzņēmēju – Atvērto durvju dienas

Uzņēmēju dienas, kas vienlaikus ir arī Atvērto durvju dienas, Ogres tehnikumā (OT) notiek jau otro gadu. Šogad tās aizsāka Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļa.

OT 19.martā bija ieradušies skolēni un viņu vecāki no visas Latvijas – Rīgas, Kuldīgas, Alsungas, Valmieras, Limbažiem, Dobeles, Salaspils, Valles, Lēdmanes, Ķeipenes, Ogres.

Pasākumu atklāja OT Karjeras izglītības centra karjeras konsultante Inese Kaupuža, kura informēja par Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu norises gaitu un iespējām, ko interesenti varēs tās laikā uzzināt, tostarp apskatīt tehnikuma mācību korpusu un mācību angāru, kur teorētiskās un praktiskās zinības apgūst Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi. Ekskursijas gidu lomā iejutās Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 2.kursa audzēkņi Gints Kārlis Bernšteins un Elīza Hermane.

Ar muzikālu priekšnesumu pasākuma dalībniekus sveica skolotājs Reinis Grīnhofs un Dizaina un mākslas nodaļas audzēkne Betija Bedikere.

OT direktore Ilze Brante iepazīstināja Uzņēmēju-Atvērto durvju dienas dalībniekus ar Ogres tehnikuma darbības stratēģiju, akcentējot Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas aktualitātes.

Pašlaik šajā nodaļā pēc pamatskolas mācās 323 audzēkņi, kuri apgūst mežsaimniecības tehniķa, meža mašīnu mehāniķa, meža mašīnu operatoru, mēbeļu galdnieka un namdara profesijas.

Mežsaimniecības profesionālo kvalifikāciju audzēkņiem ir iespēja iegūt "B" kategorijas autovadītāja, "F" kategorijas traktortehnikas vadītāja tiesības, motorzāģa vadītāja apliecību. Pieciem mežsaimniecības programmu absolventiem ik gadu tiek piedāvātas budžeta vietas izvēlētajā specialitātē Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Audzēkņi var piedalīties Latvijas, Baltijas un Eiropas profesionālajos konkursos, sacensībās un semināros.

"Mēs piedāvājam dažādas iespējas, bet viss ir atkarīgs no pašiem audzēkņiem," atzīst OT direktore.

Arī OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis uzsvēra, ka, mācoties tehnikumā, ir ļoti svarīgi iesaistīties dažādos pasākumos, jo audzēkņi iemācās sevi pasniegt, komunicēt un reklamēt. Tās ir prasmes, kas noder nākotnē. Viena no šādām iespējām ir arī Uzņēmēju dienas, kurās audzēkņi sastopas ar nākamajiem darba devējiem.

"Uzņēmēju dienas tiek rīkotas gan tiem jauniešiem, kuri vēlas mācīties Ogres tehnikumā, gan arī tehnikuma audzēkņiem, kuri praktizējas uzņēmumos. Šis pasākums palīdz nostiprināt un attīstīt sadarbību ar uzņēmumiem – OT sadarbības partneriem," norāda direktore.

K.Miezis atklāj, ka OT Uzņēmēju dienas ir unikālas ar to, ka nekur citur nav iespējams sastapt vienuviet tik daudz ar mežistrādi saistītu uzņēmumu pārstāvju.

Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs aicināja jauniešus apgūt mežsaimniecības profesijas.

"Vairāk nekā 50 procentu Latvijas teritorijas klāj meži. Pieaugums ir lielāks, nekā mēs izstrādājam, un mežsaimnieki vienmēr būs vajadzīgi. Šajā nozarē vienmēr būs darbs," teica K.Miezis. Un piebilda: "Darbs ir arī sarežģīts, jo, strādājot šajā jomā, jāņem vērā gan tautsaimniecības, gan sabiedrības, gan vides intereses."