Lielvārdes pamatskolas skolēniem liela interese par Ogres tehnikumu

20.martā Ogres tehnikuma (OT) Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā notika Uzņēmēju-Atvērto durvju diena, kuru apmeklēja skolēni no Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadiem.

Lielvārdes pamatskolas 9.klase bija ieradusies pilnā sastāvā. Kopā ar skolēniem atbraukusi klases audzinātāja Iveta Bite, kā arī Lielvārdes pamatskolas mājturības skolotāja un karjeras konsultante Inta Lipiņa. "No Lielvārdes pamatskolas daudzi devītās klases absolventi plāno nākt mācīties uz Ogres tehnikumu, tajā skaitā arī uz viesmīlības un ēdināšanas pakalpojumu izglītības programmām," informē I.Lipiņa. Klases audzinātāja I.Bite noskaidrojusi, ka par Ogres tehnikuma audzēkņiem vēlas kļūt puse no 26 devītās klases absolventiem. Jauniešu intereses ir visdažādākās – kokizstrādājumu izgatavošana, datorsistēmas, klientu apkalpošana.

No Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra uz Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā bija ieradušies skolēni, kuri savā skolā apgūst ēdināšanas pakalpojumu programmu un gatavojas iegūt kvalifikāciju - pavāra palīgs. Viena no iespējām ir pēc tam turpināt mācības Ogres tehnikumā un kļūt par augstas klases speciālistu.

"Mums ir vairāki mērķi, kāpēc atbraucām. Vispirms vēlamies iepazīties ar Ogres tehnikumu, kas atrodas tepat blakus un ir inovatīva un mūsdienu tehnoloģijām aprīkota profesionālās izglītības mācību iestāde. Devītās klases absolventi pēc pamatskolas var turpināt mācības pavāra palīga programmā savā skolā, bet var arī doties uz Ogres tehnikumu. Tā ir viņu izvēle. Plānojam arī sadarboties ar Ogres tehnikumu un aicināt viņus organizēt meistarklases, kas papildinātu mūsu skolotāju kompetences. Esam jau uzsākuši sarunas ar tehnikuma direktori par sadarbību, jo mums ir nepieciešama pedagogu papildizglītošanās profesionālajā jomā," stāsta Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra direktore Inga Elme.

OT direktore Ilze Brante iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar mācību iestādi, tās programmām un iespējām, kas sagaida audzēkņus, mācoties tehnikumā. Savukārt Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas vadītāja Ineta Rumpētere sniedza padziļinātu ieskatu nodaļas dzīvē.

Uzņēmēju-Atvērto durvju dienā viesojās SIA "Lāči" pārstāvji. Tas ir uzņēmums, kurā top iecienītā Lāču maize un dažādi konditorejas izstrādājumi. Skolēnus ar maizes ceptuves vēsturi un ikdienu iepazīstināja sabiedriskās ēdināšanas un izklaides daļas vadītāja Jūlija Erdmane, bet kafejnīcas "Lāči" šefpavārs Lauris Galejs bija parūpējies par iespēju degustēt Lāču maizi un pēc īpašas receptūras gatavotas Napoleona kūkas. Viesi sarīkoja arī viktorīnu, un pareizo atbilžu zinātāji saņēma pārsteiguma balvas.

Restorāna "Entresol" īpašnieks un šefpavārs Raimonds Zommers OT audzēkņiem un skolēniem vadīja latviešu ēdienu meistarklasi mūsdienīgā interpretācijā. "Lai paplašinātu redzesloku un dažādotu ēdienkarti, ēdienu gatavošanā izmantosim produktus, kas ir zināmi, bet nav tik populāri un vēl nav atraduši vietu ikdienas maltīšu sagatavošanā. Tā ir strausa gaļa, vēdzeles, mazsālīts zandarts, ko var likt uz maizītēm. Gatavosim arī īpašu saldējumu un desertu," meistarklases ievadā atklāja R.Zommers.

Meistarklases vadītājs atzinīgi novērtēja OT mācību laboratoriju, kurā ēdienu gatavošanas prasmes apgūst Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas audzēkņi. "Materiālā bāze ir labi nodrošināta, ļoti labi aprīkota mācību laboratorija, lai varētu veiksmīgi izglītot jaunos speciālistus," norādīja R.Zommers.

Meistarklasē piedalījās arī ciemiņi, kopā ar OT audzēkņiem iesaistoties ēdienu gatavošanā.