Ogres tehnikuma audzēkņi dodas braucienā uz Rīgas Tehnisko universitāti

Ogres tehnikuma jaunizveidotais Karjeras centrs projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros profesionālo priekšmetu pedagogiem piedāvāja iespēju kopā ar izglītojamajiem doties izpētīt augstākās izglītības iespējas Latvijā. Šoreiz tika izvēlēta Rīgas Tehniskā universitāte, jo tā ir moderna, prestiža un inovatīva augstākās tehniskās izglītības iestāde, kurā sagatavo topošos speciālistus tādās nozarēs kā IT, ķīmija, būvniecība, enerģētika un pat apģērbu modelēšana, ekonomika vai tulkošana.

Tā šī gada februāra nogalē 2ET grupas audzēkņi ar pedagoģi Ingu Ieragu devās iepazīt RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, kur bija iespējams aplūkot moderno fakultātes ēku un nodarbību telpas, industriālo robotu, kas tapis AREUS projekta gaitā un kura tehnoloģija ļauj izstrādāt labākus energoefektivitātes uzlabošanas tehniskos risinājumus līdzstrāvas elektroapgādes tīklam. Savukārt Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē mūsu audzēkņi apskatīja gan vēsturisku radioaparātu kolekciju, gan vairākas laboratorijas (piemēram, Optisko šķiedru, Akustikas, Antenu), gan arī Elektronikas klubu. Iepazīstināja ar iespējām, ko piedāvā RTU ikvienam interesentam, proti, piedalīties apmācībās par Dronu darbību un uzbūvi vai izmantot brīvo pieeju atsevišķām laboratorijām, lai realizētu kādu savu projektu.

Savukārt 2KL/2GR un 3KL/3GR grupas audzēkņi ar pedagogiem Lindu Pastari, Aigu Pastari, Aivaru Laganovski devās uz šo augstākās izglītības iestādi, lai uzzinātu par turpmākajām izglītības iespējām ekonomikas jomā, izstaigājot Inženierekonomikas un vadības fakultāti. Tika piedāvāta īpaša programma Muitas muzejā un prezentācija par studiju iespējām šajā fakultātē. Aizraujoša šķita arī darbošanās ideju ģenerācijas meistarklasē, jo ikviens, lai cik dīvaina vai amizanta šķistu ideja, varēja piedalīties arī tās realizācijas procesā, kas pierādīja, ka sapņi piepildās.

Lūk, ko par braucienu saka pedagogi un audzēkņi:

Linda Pastare: "Ogres tehnikuma audzēkņiem ekskursija uz RTU bija noderīga. Tika iegūta detalizēta informācija par to, cik plašs ir studiju programmu piedāvājums, jo ne visu var uzzināt internetā. Līdz ekskursijai daudziem bija cits priekšstats par augstskolu, kas noteikti mainījās uz labo pusi. Pārdomāti bija tas, ka tika iesaistīti pašpārvaldes studenti un varēja uzzināt viņu viedokli par mācību procesu augstskolā. Patika skolas dizains, pedagogi un skolas vide. Daudz jauna uzzinājām, apmeklējot muitas un nodokļu vēstures muzeju. Man kā ekonomikas skolotājai patika uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta Studentu radošā laboratorija, kurā ir iespēja pielietot praksē teorētiskās zināšanas un izveidot dažādu produktu prototipus, izmantojot laboratorijā pieejamos instrumentus un 3D printeri. "

Lora Lazdāne: "Man kā 2.kursa audzēknei iepazīties ar tālākās izglītības iespējām bija aizraujoši.

Maija Ermansone: "Šī augstskola mani uzrunāja. Es vēlētos pieteikties pasākumam "Seko studentam". Ļoti liela iespēja, ka par savu nākamo mācību iestādi izvēlēšos tieši šo skolu un šo fakultāti."

Lai ikvienam izdodas atrast savu augstāko izglītības iestādi!