Ogres tehnikuma Karjeras izglītības centrs palīdz audzēkņiem pilnveidoties ceļā uz profesiju

21.februārī Ogres tehnikuma (OT) audzēkņiem tika organizēta meistarklase "Darbs publikas priekšā", ko vadīja Rīgas Stradiņa universitātes lektors Mārtiņš Daugulis.

Meistarklasē jaunieši varēja apgūt gan teorētiskas, gan praktiskas iemaņas, kā justies publikas priekšā, kā veidot saskarsmi ar auditoriju, kā izrādīt cieņu gan oponentam, gan jebkuram sarunu partnerim.

"Mēs nedzīvojam izolētā sabiedrībā un regulāri tiekamies ar citiem cilvēkiem, pasniedzam sevi un savas idejas, tāpēc saskarsmes zināšanas ir aktuālas ikvienam. Būtiskākais ir spēja sarunāties ar līdzcilvēkiem, saglabājot pieklājību un spēju iedziļināties, kā arī drosme uzsākt sarunu. Vislielākā problēma ir tā, ka mēs savā starpā bieži vien nesarunājamies. Tas attiecas gan uz biznesa vidi, gan arī uz valsts institūcijām," stāsta M.Daugulis.

Kā atklāja lektors, meistarklases mērķis ir iedot jauniešiem instrumentus, kurus var izmantot mūža garumā, jo uzstāšanās publikas priekšā ir ilgtermiņa darbs un ikdienas treniņš.

OT audzēkņiem bija iespēja ne tikai uzzināt, kādi fizioloģiskie procesi notiek cilvēka ķermenī, kad viņš uzstājas, kā strādā prāts, bet arī pašiem uzstāties publikas priekšā ar sagatavotu runu pēc īpašas struktūras, nonākot klausītāju jautājumu krustugunīs.

Meistarklasē piedalījās 16 audzēkņu – profesionālās meistarības konkursa EuroSkills dalībnieki, kā arī aktīvākie jaunieši, kuri dažādos pasākumos prezentē savu mācību iestādi. Savukārt klausītāju lomās iejutās 1.un 3.kursa audzēkņi, kuri apgūst klientu apkalpošanas speciālista izglītības programmu.

Karjeras atbalsta pasākums "Darbs publikas priekšā" notika projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

OT iesaistīšanās projektā, kas aizsākās šajā mācību gadā un ilgs līdz 2020.gada beigām, audzēkņiem paver plašākas iespējas profesionālajā izaugsmē.

"Pilnveidojam audzēkņu priekšstatu par karjeru, par tās iespējām un iepazīstinām viņus ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Tehnikuma audzēkņi jau ir izvēlējušies savu profesiju, kurā viņi vēlas strādāt, bet tikšanās ar dažādām personībām un uzņēmējiem viņiem palīdz atrast līdzsvaru starp teorētiskajām zināšanām, ko viņi apgūst profesionālajā mācību iestādē, ar tām prasmēm, kas būs nepieciešamas darba tirgū, un pārliecināties, vai viņu attīstība un izaugsme notiek pareizajā virzienā," norāda OT Karjeras izglītības centra karjeras konsultante Inese Kaupuža.

Karjeras atbalsta pasākumi notiek sadarbībā ar nodaļu vadītājiem un grupu audzinātājiem.

Profesionāli augstvērtīgi pasākumi aizvadītā gada decembrī tika organizēti Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļā. Viesmīlības pakalpojumu programmas audzēkņi viesojās uzņēmumā "Gemoss", lai piedalītos meistarklasē "Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošana". Savukārt pavārs Haralds Saušs vadīja meistarklasi Ogres tehnikumā, kur Ēdināšanas pakalpojumu programmas audzēkņiem mācīja gatavot Ziemassvētku deserta ēdienus.

"Kad audzēknis praktiski izmēģina profesiju darbībā, tad parādās viņa paša ieinteresētība, motivācija, un rezultāts ir daudz labāks," uzsver I.Kaupuža.

Viens no Karjeras izglītības centra mērķiem ir virzīt audzēkņus uz nākamo izglītības pakāpi. Janvārī 3.kursa datorsistēmu tehniķu programmas audzēkņi iepazinās ar Transporta un sakaru institūtu, bet šonedēļ 56 audzēkņi – topošie elektronikas tehniķi, grāmatveži un klientu apkalpošanas speciālisti – apmeklēja Rīgas Tehnisko universitāti. Projekta ietvaros radās iespēja 30 audzēkņiem, kuri paši to vēlējās, nodrošināt biļetes izstādes "Skola 2018" apmeklējumam. OT Karjeras izglītības centrs līdz mācību gada beigām plāno vēl daudz dažādu pasākumu. Lielākais no tiem – Uzņēmēju dienas, kas notiks no 19. līdz 22.martam.