Biškopji tiekas Ogres tehnikumā

10.februārī Ogres tehnikumā (OT) Ogres Biškopības biedrības seminārā tikās biškopji. Semināra tēma – "Bišu veselības ietekme uz medus kvalitāti. LAD projekti un maksājumi. Medus kvalitāte".

Armands Krauze, Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs, norāda, ka Ogres Biškopības biedrība ir lielākā reģionālā biškopības biedrība Latvijā un tajā ir daudz aktīvu biškopju ne tikai no Ogres novada, bet arī citiem Latvijas novadiem.

"Ogres apkārtnei tuvajos novados ir ļoti daudz bišu, ir daudz vietu, kur bites turēt. Ja paskatās, daba apkārt Ogrei ir ļoti jauka un tīra. Tie paši Zilie kalni, kas ir kopā ar Ikšķiles novadu, dabas parks... Kur ir meži, kur ir dabīgās pļavas, kur ir daudz nektāraugu, tur ir arī bites un medu ienes. Ogre ir ļoti zaļa pilsēta, un arī te var būt medus, bet tas jau nenozīmē, ka medu ievāc tikai vienā konkrētā vietā," skaidro A.Krauze.

Pagājušajā gadā kārumnieki I pakāpes diplomu un titulu "Garšīgākais Latvijas medus 2017" piešķīra ikšķilieša Anda Titorenko bišu ievāktajam liepziedu medum. Stropi atradās uz Latvijas televīzijas ēkas jumta Zaķusalā un skatītāji tiešraidē varēja vērot, kā bitēm veicas gan stropa ārpusē, gan iekšpusē.

"Ļoti svarīgi, ka Ogres Biškopības biedrība jau sen sadarbojas ar Ogres tehnikumu, kurā ir mežsaimniecības izglītības programmas. Savā ziņā mežs un bites ir ļoti cieši saistītas jau no pašiem pirmsākumiem," stāsta Latvijas Biškopības valdes priekšsēdētājs, jo arī senos laikos biškopji bites izvietoja mežos.

A.Krauze Latvijas biškopjiem novēl būt vienotiem, neatkarīgi no tā, vai biškopis ir profesionālis, vai biškopība ir tikai vaļasprieks. "Biškopji ir ārsti, biškopji ir juristi, tiesneši un arī citās profesijās. Viņi ir mūsējie – tā ir tā pievienotā vērtība," teic. A.Krauze.

OT direktore Ilze Brante atzīst, ka Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas, kur mācās biškopji, iekļaušana Ogres tehnikumā 2017.gadā bijis izaicinājums. Izaicinājums ir arī mērķis akreditēt "Biškopības muzeju" Vecbebros.

Ogres Biškopības biedrībā šobrīd ir 366 biedri, un to vada Ogres Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Imants Dauksts.

Uz jautājumu – kur Ogres novadā ir labākais medus – I.Dauksts atbild: "Katrs biškopis teiks, ka viņa medus ir labākais. Vai tas būtu no Bauskas, Preiļiem, Valmieras, Rīgas, Siguldas, Madonas – katrs teiks, ka ir labākais!"

Vislabāk Ogres biškopju vadītājam garšo viršu medus un medus, kas ievākts no griķiem. Pieaugušajiem un arī bērniem pēc gada vecuma viena medus karote dienā būtu vēlama.

Biškopības biedrību biedri seko līdzi medus kvalitātei un rūpējas, lai pircēji saņemtu tikai labas kvalitātes produkciju.