Ogres tehnikuma audzēkņi iedvesmojas no absolventiem

7.februārī Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi tikās ar Multimediju dizaina programmas absolventu Ako Kurnosenko.

Ako stāstīja jauniešiem par savu pieredzi, ko guvis mācoties un strādājot ārpus Latvijas – Dānijā un Amerikas Savienotajās valstīs. Šobrīd Ako strādā video mārketinga platformā "TwentyThree™" Kopenhāgenā.

"Man vienmēr ir bijusi vēlme iepazīt dažādas vides. Pieredze, ko esmu guvis, ir veicinājusi manas personības attīstību. Esmu gatavs augt. Viss, ko, ko uztveru ik dienu, ņemu sev līdzi un dalos ar citiem, līdz ar to – mācos,' savu dzīves filozofiju jauniešiem klāsta A.Kurnosenko. Un piebilst "Vajag piespiest sevi darīt, jo viss ir pašu rokās."

Gan Ako kādreizējā audzinātāja Armanda Auziņa, gan Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova atceras bijušo audzēkni kā ļoti aktīvu un ieinteresētu profesionālajā izaugsmē, kurš pratis sava mērķa sasniegšanā izmantot tehnikumā dotās zināšanas un prasmes. "Ļoti talantīgs un veiksmīgs, bet arī strādīgs. Tie ir pelnīti panākumi," atzīst V.Kaļeiņikova.

Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja atklāj, ka šīs tikšanās iniciatori bijuši paši audzēkņi. Pagājušā gada novembra nogalē audzēkņi iepazinās ar izglītības turpināšanas iespējām Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju fakultātes programmās "Multimediju komunikācija" un "Fotogrāfija". Tieši tad arī radusies vēlme uzzināt ko vairāk par karjeras iespējām ārpus Latvijas. Ako Kurnosenko bija gatavs dalīties savā pieredzē ar pašreizējiem tehnikuma audzēkņiem.

"Tā jau ir tradīcija, ka tehnikuma absolventi nāk pie mums ciemos, iepazīstina ar savām gaitām. Mēs viņus aicinām ciemos gan uz organizētiem pasākumiem, kas šogad būs aprīlī, gan arī visa mācību gada laikā. Šīs tikšanās palīdz audzēkņiem labāk izprast profesijas izvēli un tās attīstības iespējas," norāda A.Auziņa.

OT šajā mācību gadā izveidots Karjeras izglītības centrs, un tā paspārnē darbojas Absolventu klubs.

"Tehnikuma mājas lapā būs publicēti absolventu veiksmes stāsti - absolventu atskats uz mācību laiku tehnikumā, viņu ieguvumi profesionālajai izaugsmei. Ar šiem stāstiem varēs iepazīties arī jaunieši, kas vēl ir tikai profesijas meklējumos," informē A.Auziņa.