Ogres tehnikuma pašpārvalde viesojas Baldones vidusskolā

Ogres tehnikuma pašpārvalde 2018.gada 16.janvārī piedalījās Ogres novada skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas braucienā uz Baldones vidusskolu, lai satiktos ar Baldones vidusskolas līdzpārvaldes dalībniekiem un direktora vietnieci audzināšanas jomā Indru Šmiti.

Baldones vidusskolā audzēkņu līdzdalība tiek formulēta kā - līdzpārvalde. Jaunieši bija parūpējušies par cienastu - siltu tēju, cepumiem, kā arī prezentēja savu darbību skolā.

Pēc iepazīšanās mēs strādājām jauktajās darba grupās, kuras vadīja Baldones novada jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs. Ļoti patika, ka uzdevumus risinājām caur rotaļām un spēlēm, katra skola izspēlēja savas lomas pašpārvaldes darbā, analizējam un diskutējam par tēmām: Kā veidot kolektīvu, kā to motivēt? Kā atpazīt līderi no vadītāja, ar ko tie atšķiras? Kā izvirzīt mērķi?

Otrajā daļā devāmies uz Baldones Šmita teleskopu, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un divpadsmitais lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Baldones observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā.

Pieredzes apmaiņas brauciens sniedza jaunus ierosinājumus mūsu darbības uzlabošanai, kā arī priecājamies par iespēju iepazīt citu skolu līderus.