3VP grupas audzēkņu dalība meistarklasē “Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošana”

2017. gada 18. decembrī projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas 3VP kursa audzēkņi, arī Dāvids Zaicevs (1VP) un Jānis Suvorovs (1EP) viesojās uzņēmuma „Gemoss” jaunajā paraugdemonstrējuma zālē, kur mūs viesmīlīgi sagaidīja šī uzņēmuma darbinieks – bārmenis un vairāku starptautisku kokteiļu konkursu laureāts, Monin zīmola vadītājs Latvijā un Igaunijā Inguss Reizenbergs.

Audzēkņi kopā ar pedagoģēm Lilitu Melderi un Māru Strazdiņu piedalījās šī profesionālā bārmeņa vadītajā meistarklasē „Bezalkoholisko kokteiļu pagatavošana”. Dalība tajā bija kā sava veida ievads, jo II semestrī 3VP kursa audzēkņi sāk apgūt jaunu profesionālo mācību priekšmetu „Bāra darba organizācija”. Savukārt 1 EP grupas audzēknis Jānis Suvorovs pirmo reizi piedalījās republikas „Junior Monin 2017” bezalkoholisko kokteiļu konkursā, kurā kopā ar Rūdi Grundmani (4VP) pārstāvēja Ogres tehnikumu. Šī meistarklase audzēknim bija kā profesionālo prasmju pilnveide, jo Jānis šajā konkursā startēs arī 2018. gadā.

Lai ikreiz pagatavotu jaunu un interesantu kokteili, nepieciešamas kvalitatīvas sastāvdaļas, neierastas garšu kombinācijas, skaistas glāzes, ledus un oriģināls dekors. Kādā secībā pareizi sagatavot un dekorēt kokteili, izmantojot pieejamos profesionālos Monin zīmola sīrupus, biezeņus un sagādātos augļus, dārzeņus un floristikas materiālus – Inguss Reizenbergs parādīja, izstāstīja un nodemonstrēja.

Lūk, daži bārmeņa ieteikumi:

  1. Nereti ledu izmanto ne tikai kokteiļa gatavošanas procesā, reizēm – kā papildus dekoratīvu elementu.
  2. Pamatnoteikums – glāze vai šeikeris jāpilda ar ledu gabaliņiem. Jo vairāk ledu jūs ieliksiet, jo lēnāk tas kusīs.
  3. Šeikeris ir viens no bārmeņa svarīgākajiem piederumiem. Tajā vispirms iepilda ledu un tikai tad dzērienu, pēc tam vairākas sekundes visu rūpīgi sakrata.
  4. Lai kokteilī nenokļūtu nevēlami ledus gabaliņi, lieti noder bāra sietiņš jeb, tā dēvētais, streiners. To izmanto arī garšvielu, augļu, ogu un citu sastāvdaļu palieku atdalīšanai, kas padara kokteili nedzirdu.
  5. Lai pagatavotu ideālu kokteili, ļoti svarīga ir precizitāte. Pat visprasmīgākajam bārmenim nepieciešams nomērīt precīzas proporcijas.
  6. Ieteicamākas ir stikla un metāla mērglāzes, jo pie plastmasas mērglāžu sieniņām mēdz pielipt rūgteno liķieru un uzlējumu daļiņas. Pēc lietošanas mērglāze noteikti jāizskalo.
  7. Jums nav jābūt apmācītam bārmenim, lai gatavotu kokteiļus. Kokteiļu miksēšana un to baudīšana ir izklaide, improvizējiet un dariet to ar prieku!

Inguss Reizenbergs ne tikai rādīja precīzu kokteiļu gatavošanu, bet arī cienāja ar garšīgo kafijas grauzdētavas „Andritto” kafiju, atklājot kafijas Latte gatavošanas un piena putošanas pareizu secību. Izrādās, ka, putojot pienu, tiem audzēkņiem, kam daba devusi muzikālo dzirdi, ir priekšrocība, pēc skaņas var dzirdēt, vai tas tiek putots pareizi.

Mēs tikām iepazīstināti arī ar mācību literatūru, kur var smelties teorētiskas zināšanas.

Meistarklases noslēgumā audzēkņi tika sadalīti pāros un tika dots uzdevums – sagatavot no pieejamā sastāva klāsta pašiem savu kokteili, to dekorēt un prezentēt. Rezultāts bija ļoti labs. Izskatījās skaisti un arī garšas bija lieliskas. Īpašo dāvanu, Monin zīmola priekšautu, par kopīgo darbu tagadnē un nākotnē saņēma 3 VP grupas audzēkņi Linda Streļča un Vjačeslavs Leikučs.

Mums visiem meistarklase ļoti patika. Paldies Ingusam Reizenbergam un Ogres tehnikuma vadībai par sagādāto iespēju. Tas rada prieku un pārliecību par pareizās profesijas izvēli.

 

 

Profesionālo priekšmetu pedagoģe Lilita Meldere