Rūdis Grundmanis no Ogres tehnikuma – labākais kokteiļu meistars Latvijā

Bezalkoholisko kokteiļu gatavošanas konkursā "Monin Junior Cup 2017" uzvaru un galveno balvu izcīnīja Ogres tehnikuma (OT) audzēknis Rūdis Grundmanis, kura skolotāja ir Lilita Meldere.

Konkursā „Monin Junior Cup", kas 2.novembrī norisinājās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, piedalījās 15 audzēkņi no 13 profesionālajām skolām visā Latvijā. OT konkursā pārstāvēja Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas izglītības programmas "Viesmīlības pakalpojumu speciālists" 1.kursa audzēknis Jānis Suvorovs un 4.kursa audzēknis Rūdis Grundmanis.

Rūdis par izcīnīto uzvaru konkursā saņēma galveno balvu – uzņēmuma "Gemoss" dāvanu karti 100 eiro vērtībā. Savukārt Jānis savā pirmajā profesionālajā konkursā guva lielisku pieredzi un, sacenšoties ar daudz spēcīgākiem un pieredzējušākiem konkurentiem, spēja ierindoties pirmajā desmitniekā.

"Jāņa sniegums bija ļoti labs. Tehniskajā izpildījumā viņš ieguva maksimālo punktu skaitu. Tikai mazliet nepaveicās ar kokteiļa sastāvu. Jānis noteikti startēs konkursā arī nākamgad, jo viņa atbildības sajūta ir motivējoši augsta," stāsta profesionālo priekšmetu pedagoģe Lilita Meldere.

Konkursa mērķis ir popularizēt bārmeņu profesiju un radīt jaunas un oriģinālas bezalkoholisko kokteiļu receptes. Ņemot vērā kokteiļa konkursa noteikumus, bārmeņiem septiņu minūšu laikā uz skatuves bija jāpagatavo savs oriģināls, pašizdomāts bezalkoholiskais kokteilis trīs porcijās. Kokteiļa dekorācijas bija jāpagatavo pirms uzstāšanās. Dalībniekiem bija jāievēro dažādi nosacījumi, tostarp, arī attiecībā uz kokteiļu noformējumu.

"Prasība kokteiļu noformējumā bija izmantot tikai dabas veltes. Protams, var izmantot jau ierastus risinājumus, bet mēs meklējām "savu ceļu" un izmēģinājām netradicionālu variantu - žāvētus augļus. Tas redzams abu kokteiļu noformējumā," atklāj L.Meldere.

Rūda pagatavotā kokteiļa "Flamingo" ideja bija veidot noformējumā vēdeklīti (saistībā ar kokteiļa nosaukumu). Tika izmantotas trīs žāvēta ananāsa šķēles, rasinātas ar karameļu pilītēm. Starp citu, stiprinājumam tika izmantots donis – lakstaugs, kas aug pie Ogres tehnikuma dīķiem.

Savukārt Jāņa pagatavotajā kokteilī "The first one" ("Mans pirmais") noformējumā tika salīmētas kopā piecas žāvēta karambola šķēles. "Katras karambolas zvaigznītes vidū arī bija karameles pilīte. Jānim bija arī labs kokteiļa stāsts, ko diemžēl viņam nenācās izstāstīt... Tas bija stāsts par piecām Michelin zvaigznēm, uz ko vedīs viņa dzīves ceļš, ko simbolizēja arī kokteiļa noformējums," atklāj L.Meldere.

Šogad Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notika jau otrais bezalkoholisko kokteiļu gatavošanas konkurss "Monin Junior Cup". Arī pērn OT audzēkņi sekmīgi startēja šajā konkursā. 20 dalībnieku konkurencē Māra Martinova izcīnīja 2.vietu, bet Rūdis Grundmanis palika tūlīt aiz godalgoto dalībnieku trijnieka un ierindojās 4.vietā.