2.kursa mežsaimniecības tehniķi uzvar konkursā "Mūsu mazais pārgājiens 2017"

Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi ieguvuši 1.vietu Zemkopības ministrijas (ZM) konkursā "Mūsu mazais pārgājiens 2017" 10.-12.klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā.

Konkursa mērķis ir iepazīt un izpētīt meža nozari, un šogad tā dalībniekiem tika dots uzdevums veikt pētījumu par lietaskoku turpinājumu Latvijā un pasaulē galaizstrādājumu veidolā.

Konkursā 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā piedalījās arī OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 2.kursa (2MT) audzēkņi.

"Pētījām, ko var izdarīt ar bērzu - kāds ir ceļš no augoša koka līdz saplāksnim. Es personīgi braucu uz mežu, nogāzu bērzu un sataisīju finiera klučus no bērza. Katrs atsevišķi vācām materiālus, un pēc tam apkopojām. Pētījuma rezultātā tika izveidots plakāts, ko iesniedzām konkursam," stāsta 2 MT audzēknis Gints Kārlis Bernšteins.

Kā atklāj G.K.Bernšteins, ierosinājums par piedalīšanos konkursā pieder Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas pedagoģei Solvitai Krodziniecei: "Skolotāja mūs informēja par šādu konkursu, un mēs šo ideju uzņēmām ar lielu atsaucību."

"Piesakoties konkursā, mans nosacījums bija, ka konkursa uzdevumu izpildē ir jāiesaistās visiem grupas audzēkņiem. Sadalījām darba uzdevumus, atbilstoši katra spējām un interesēm. Raudzījāmies, lai pētījums atbilstu tā statusam. Iesaistījām arī pedagogus – Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāju Artūru Cīruli, Dizaina un mākslas nodaļas pedagogu Lauri Kalniņu, kurš palīdzēja noformēt konkursa darbu – plakātu," par gatavošanos konkursam stāsta S.Krodziniece.

Audzēkņiem vispirms bija jāvāc un jāanalizē informācija par bērzu un to izmantošanu, tostarp svešvalodās. Nākamajā posmā bija jāapseko tirdzniecības vietas un ražotnes un jānoskaidro, kādus produktus ražo no bērza koksnes.

„Sākām ar to, ka strādājam pie bērza saplākšņa galdiem un mēģinājām atrast iespējami daudz citu tādu produktu veidu, kas tiek ražoti no bērza. Piemēram, tepat Ikšķiles novadā ir SIA "Sula", kur no bērzu sulas ražo dzirkstošo vīnu un citus atspirdzinošus dzērienus," norāda S.Krodziniece.

Lai arī konkursa uzdevumu veikšanā iesaistījās visi grupas audzēkņi, tomēr daži no viņiem bija aktīvāki. S.Krodziniece vēlas uzteikt Andri Miezi, Gintu Kārli Bernšteinu, Horenu Rozīti, Elīzu Hermani, Jāni Kristeru Loču, Intu Lūsi, Oto Raineru Strazdiņu.

10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā tika vērtēti 7 darbi. Konkursa vērtēšanas komisija par labāko atzina OT 2.kursa mežsaimnieku iesniegto darbu - plakātu.

10.novembrī Tērvetes dabas parkā norisinājās laureātu apbalvošanas pasākums, kurā OT audzēkņi par izcīnīto uzvaru savā grupā saņēma balvu – transporta pakalpojumus 450 euro vērtībā.

Jaunieši par iegūto naudas balvu izvēlējušies doties izzinošā ekskursijā uz Igauniju, lai apmeklētu AHHAA zinātnes centru Tartu un Luaa Mežsaimniecības skolu, kas ir Ogres tehnikuma sadarbības partneris.