Apģērbu dizaineri iedvesmojas no Dior

Ogres tehnikuma izglītības programmas Apģērbu dizains 4.kursa audzēkņi 2017.gada 30.oktobrī devās smelties idejas un iedvesmu savam kvalifikācijas darbam Rīgas modes muzejā, apmeklējot leģendārā franču modes mākslinieka Kristiāna Dior izstādi "Dior".

Izstāde veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Izstādē ir apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre, Džona Galjāno – radītais, vadot modes namu «Christian Dior», kā arī 40. gadu tērpi un citi ietekmīgi 50. gadu modes nami, piemēram, «Pierre Balmain».

Audzēkņi atzina, ka izstāde ir ļoti vērtīga, krāšņa un gida stāstījums sniedzis izpratni gan par pašu Kristiānu Dior, gan modes nama izveides un darbības īstenošanu, atklājot, ka modes namā ir 15 Ateljē un kopumā bija ap 700 darbinieku.

Modes muzejs izteica arī atzinīgus vārdus par Ogres tehnikuma aktīvu iesaisti izstādes apmeklējumos, sniedzot jauniešiem iespēju regulāri apmeklēt izstādes un gūt padziļinātu izpratni par Modes vēsturi.

Sagatavoja: Armanda Auziņa.