Māksliniece Ieva Ekmane dalās savā uzņēmējdarbības pieredzē ar topošajiem dizaineriem

16.oktobrī Ogres tehnikumā viesojās SIA "Oliver Latvia" mākslinieciskā vadītāja un produktu izstrādātāja Ieva Ekmane-Bite, lai tiktos ar Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem.

"Oliver Latvia" ir jauns uzņēmums, kura mērķis ir radīt bērniem izglītojošas lietas, estētiskā un radošā veidā palīdzēt apgūt svarīgo un vērtīgo.

Tikšanās mērķis- sniegt jauniešiem ierosmi veidot un attīstīt uzņēmējdarbību, motivēt pilnveidoties un mācīties tālāk.

"Pievērsties uzņēmējdarbībai ir viens no ceļiem, kā jaunajiem dizaineriem savas idejas īstenot dzīvē. Lai izveidotu savu uzņēmumu, protams, ir daudz jāmācās un jādarbojas un jāzina, kā to izdarīt. Tāpēc aicinām jaunos uzņēmējus, kas dalās pieredzē un palīdz audzēkņiem saprast kā veidot savu ceļu, kā augt un attīstīt savas spējas un prasmes, ka ir iespējams veiksmīgi darboties dizaina jomā un ar dizainu var nopelnīt," norāda OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Ieva Ekmane–Bite ir 28 gadus jauna māksliniece, kura pirms trim gadiem absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, rada izglītojošas spēles bērniem, glezno un fotografē.

"Tas varbūt nav īsti labi, ka mākslinieks nodarbojas ar daudzām lietām, bet kādā noteiktā attīstības posmā tas ir vērtīgi. Pastrādājusi par vizuālās mākslas skolotāju, es sapratu, ka vēlos īstenot savas idejas un nodibināju uzņēmumu, lai ražotu estētiski pievilcīgas un izglītojošas spēles bērniem," atklāja Ieva.

Māksliniece, balstoties uz savu pieredzi, sniedza jauniešiem vērtīgus padomus, kā atrast sevi biznesā.

Idejas, pēc uzņēmējas domām, jāmeklē savā tuvumā, un nereti dzīve pati tās pasaka priekšā. I.Ekmanei-Bitei doma par izglītojošām spēlēm bērniem radās rūpējoties par savu krustdēliņu Oliveru.

"Mana iedvesma piedzima, kad pasaulē nāca manas labākās draudzenes dēliņš Olivers. Ar katru dzīves dienu, ko pavadīju augot kopā un vērojot viņu, ieguvu gūzmām daudz idejas un iedvesmas. Tuvojoties katrai viņa dzimšanas dienai, sapratu, ka nevaru veikalos atrast to, ko vēlos, tādēļ allaž radīju ko pati, lai dāvanai būtu vērtība un tā palīdzētu viņam attīstīties".

I.Ekmane-Bite iedrošināja jauniešu pievērsties uzņēmējdarbībai, jo dizaina jomā Latvijā ir samērā maza konkurence. "Ja jums ir idejas un vēlme strādāt, jūs ātri vien varat īstenot savus mērķus. Arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti aktīvi iesaistās biznesā, un jau radījuši savus zīmolus. Sāciet ar mazām lietām, lai pēc tam varētu skatīties tālāk un domāt plašāk," aicināja uzņēmēja.

OT Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem bija jāveic arī praktisks uzdevums – jāizdomā idejas jaunām izglītojošām spēlēm un tās jāprezentē. Topošie dizaineri aktīvi iesaistījās nodarbībā un iepriecināja viešņu ar savām idejām. OT audzēkņi vēlējās veidot spēles, kas palīdzētu atpazīt dzīvnieku radītās skaņas, iemācīties krāsas un planētu nosaukumus, iepazīt dārzeņus, lai pievērstu bērnus veselīga uztura lietošanas paradumiem. Labāko ideju autori saņēma balvas.