Zemessardzes 54.bataljona pārstāvji izglīto OT audzēkņus

Ogres tehnikums jau vairākus gadus cieši sadarbojas ar Zemessardzes 54.inženiertehnisko bataljonu audzēkņu patriotisma, pilsoniskuma un sabiedrības drošības jomas jautājumu izglītošanā, īstenojot lekcijas un mācību ekskursijas.

2017.gada 10.oktobrī, audzināšanas stundu ietvaros, Zemessardzes 54.inžreniertehniskā bataljona pārstāvji viesojās tehnikumā, lai sniegtu zināšanas trešo un ceturto kursu audzēkņiem par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un esošo situāciju pasaulē, aicinot arī jauniešus būt kritiskākiem pret informāciju, ko izplata dažāda veida sociālie tīkli un mediji.

Bataljona virsseržants Uldis Veliks dalījās savā dzīves pieredzē un kādēļ izvēlējies saistīt savu dzīvi ar militāro karjeru. Jauniešiem tika sniegta informācija par militārās karjeras iespējām, ko ir iespējams lieliski apvienot arī ar izvēlēto profesiju, jo katra zināšanas tiek pielietotas arī Nacionālajā drošībā.

Starp tehnikuma absolventiem vairāki audzēkņi, pēc kvalifikācijas iegūšanas, ir izvēlējušies turpināt savu izglītību tieši militārajā jomā iesaistoties Latvijas valsts aizsardzībā, esot fiziski sagatavoti un kā atzīst paši absolventi, gūtās zināšanas un profesija tiek arī pielietota militārajā jomā, piemēram, multimediju dizaina absolvents Pavels Medinskis savas zināšanas izmanto gan veidojot video materiālus, gan kartes un plānus, spējot sniegt savu ieguldījumu bruņotajos spēkos.

Sagatavoja: Armanda Auziņa