Ogres tehnikuma audzēknis Renārs Akmins izcīna bronzas medaļu AMI krosā

 

Profesionālās izglītības sporta kluba "AMI" rudens kross šoruden norisinājās Vecbebros, kas šajā mācību gadā kļuvusi par Ogres tehnikuma (OT) izglītības programmu īstenošanas vietu.

Pirms rudens krosa sacensību sākuma dalībniekus sveica Kokneses novada pašvaldības izpilddirektors Ilmārs Klaužs, novēlot sportistiem veiksmīgus startus savu spēju robežās.

Rudens krosā piedalījās teju 300 sportistu no 24 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm, tajā skaitā arī 12 skrējēju no Ogres tehnikuma.

Jauniešu konkurencē, kurā par medaļām cīnījās 141 sportists, bronzas godalgu izcīnīja OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 1.kursa audzēknis Renārs Akmins.

Renārs mācās tehnikumā tikai nepilnu mēnesi, bet viņa skrējēja talantu pamanījis sporta skolotājs Zigurds Kincis, kurš iekļāva audzēkni OT komandā. Renārs savu pedagogu nepievīla, un, sasniedzot personisko rekordu, apliecināja sevi par trešo ātrāko skrējēju profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu vidū. Bronzas medaļas ieguvējam jau ir sacensību pieredze tieši krosa distancēs, kas gūta mācoties Smiltenes novada Grundzāles pamatskolā.

Iepriekšējais Renāra personiskais rekords 3000 m krosa distancē ir 10:27,0 min. Šajās sacensībās viņš uzlaboja rezultātu, pieveicot distanci 10:03,5 min.

"Esmu ļoti apmierināts ar sasniegto rezultātu, jo esmu trešais labākais starp gandrīz pusotra simta skrējēju," atzīst sportists. Arī viņa treneris Z.Kincis gandarīts par audzēkņa panākumiem.

Ogres tehnikums AMI rudens krosu organizē jau ceturto gadu. Pirmās trīs reizes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi skriešanā mērojās Tūrisma un sporta atpūtas kompleksā "Zilie kalni", kas atrodas Ogres Zilajos kalnos.

AMI Sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska arī Vecbebrus atzina par piemērotu vietu krosa norisei, atklājot, ka arī nākamgad rudens krosa un vieglatlētikas sacensību dalībnieki tiksies šajā pašā vietā. I.Bukovska uzteica arī OT vadības un organizatoru ieguldījumu šo nozīmīgo sacensību rīkošanā.