OT viesojas bijušie mežsaimniecības un mežrūpniecības saimniecību direktori

9.augustā Ogres tehnikumā (OT) tika gaidīti īpaši ciemiņi – bijušie mežsaimniecības un mežrūpniecības saimniecību direktori -, kuri vēlējās iepazīties ar rekonstruēto tehnikumu.

Teju 30 cilvēku, kuri savulaik vadījuši Latvijas mežu nozari, apvienojušies domubiedru grupā jeb Direktoru klubiņā. Kaut daudzi no viņiem ir jau pelnītā atpūtā, vēl aizvien nav zudusi interese par notiekošo mežsaimniecībā, tajā skaitā par topošo speciālistu sagatavošanu.

Bijušais mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra vietnieks (no 1971. līdz 1990.gadam) Jānis Vanags atklāj, ka pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas un meža nozares reorganizācijas, darbu zaudēja daudzi mežsaimniecības un mežrūpniecības saimniecību direktori.

"Lai nezustu kontakti, radās ideja rīkot regulāras tikšanās. Pirmā tikšanās tika organizēta pēc desmit gadiem, tad pēc trim, un pēdējos sešus gadus tiekamies vienreiz gadā. Katra tikšanās notiek savā Latvijas malā, un katrs direktors izvēlas, ar ko iepriecināt bijušos kolēģus. Piemēram, pērn apmeklējām Šķēdes poligona mežus, kur savulaik bijām praksē studiju laikā. Esam bijuši Jaunjelgavā un citviet, kur kādreiz strādājuši mūsu kolēģi," stāsta J.Vanags.

Šoreiz bijušie mežsaimniecības un mežrūpniecības saimniecību direktori, Jāņa Vanaga rosināti, apmeklēja Ogres tehnikumu, kas pēdējos gados piedzīvojis vērienīgas pārmaiņas. Viesi noklausījās OT direktores Ilzes Brantes prezentāciju par tagadējā Ogres tehnikuma vēsturi, attīstību un nākotnes perspektīvām, kā arī iepazinās ar tehnikuma kabinetiem, mācību angāru un apmeklēja meža muzeju.

J.Vanags bijis klāt lēmumam, kad tehnikumu no Aizupēm nolēma pārcelt uz Ogri, kas notika 1985.gadā. Ogrē jau bija mežsaimniecības izglītības tradīcijas, jo 1941.gadā tika atvērta mežsaimniecības skola, kas 1945.gadā tā tika pārveidota par tehnikumu, kurā sagatavoja tehniķus mežu izstrādāšanā un kokmateriālu pludināšanā. 1957.gadā pēc mežsaimniecības un mežrūpniecības apvienošanas likvidēja Ogres Mežrūpniecības tehnikumu un visi audzēkņi turpināja izglītību Aizupes Meža tehnikumā.

Jāzeps Baltmanis, kurš darba gaitu noslēgumā bija Kokneses novada pašvaldības izpilddirektors, 1968.gadā absolvējis Aizupes Meža tehnikumu.

"Mums, bijušajiem mežsaimniekiem, vienmēr ir bijis interesanti vērot, kā attīstās nozare un jauno speciālistu sagatavošana. Pašreizējais Ogres tehnikums ir kļuvis par modernu kompetences centru. Laika gaitā mainījusies ne tikai mežsaimnieku izglītības iestāde, bet arī vidējās profesionālās izglītības statuss. Kad es absolvēju Aizupes Meža tehnikumu, vairums speciālistu bija ar vidējo profesionālo izglītību, tagad ierēdņiem tiek prasīta augstākā izglītība. Taču turpināt izglītību un veidot karjeru var arī pēc tehnikuma beigšanas. Tas ir labs pamats nākotnei," atzīst J.Baltmanis.