OT Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi gūst atzinību valsts konkursā

Noslēdzies valsts konkurss profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem, kurā ar panākumiem piedalījās Ogres tehnikuma topošie dizaineri.

Šogad konkurss norisinājās Profesionālās izglītības kompetences centrā "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola", un tajā piedalījās audzēkņi no vienpadsmit izglītības iestādēm.

Konkursa dalībnieki no gofrētā kartona maketēja traukus, izmantojot sazobes principu. Konkursa uzdevuma ietvaros jaunākās grupas audzēkņiem bija jākonstruē un jāmaketē trauks 21 valriekstam, vecākās grupas dalībniekiem – paplāte trim apelsīniem.

Gatavojoties konkursam, jaunieši veica arī mājas uzdevumu – maketēja funkcionālu objektu no kartona.

Mājās veiktā radošā darba nosacījumi bija šādi – kartona objektam bija jāpalīdz organizēt darbavieta kādas konkrētas profesijas pārstāvim vai pašam audzēknim, savukārt kā objekta ierosmes avots bija jāizvēlas konkrēts dzīvnieks.

Konkursa žūrija - dizaineri Liene Jākobsone, Mareks Birznieks, Aina Mālmeistere vērtēja konkursa dalībnieku darbus, pievēršot uzmanību gan radošam un asprātīgam uzdevuma risinājumam, gan objektu funkcionalitātei un izpildījuma kvalitātei.


OT konkursā pārstāvēja Dizaina un mākslas nodaļas Interjera dizaina programmas 4.kursa audzēkne Kristiāna Berģe, Interjera dizaina programmas 2.kursa audzēkne Edīte Smalinska, kā arī Vides dizaina programmas 1.kursa audzēknis Dāvids Ņikita Gruznovs, informē OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.


Kristiāna Berģe par savu konkursa mājas uzdevumu "Funkcionāli dizaina objekti – dzīvnieki" žūrijas vērtējumā ieguva 3.vietu un izpelnījās neviltotus komplimentus par spēju izveidot estētisku, šodienīgu, formās tīru un funkcionālu dizaina priekšmetu no vienas, nesadalītas kartona loksnes.


Konkursā (vecākajā grupā) - trauka konstruēšanā un maketēšanā trim apelsīniem - Kristiāna Berģe ieguva Atzinību.


Konkursā (jaunākajā grupā) - trauka konstruēšanā un maketēšanā 21 valriekstam - Atzinību ieguva OT audzēkne Edīte Smalinska.


Visi konkursa dalībnieku darbi no 20. līdz 25.februārim apskatāmi izstādē "Saliktenis" PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" izstāžu zālē.


Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības iestāžu audzēkņu valsts konkurss noris katru gadu. To organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības iestādēm.

Foto: Gatis Vanags un Zane Ūpe